statystyki

Elastyczność dobra dla pacjentów, jednak zła dla biznesu

autor: Patryk Słowik28.07.2015, 07:20; Aktualizacja: 28.07.2015, 08:34
Minister zdrowia opublikował niedawno obwieszczenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski.

Minister zdrowia opublikował niedawno obwieszczenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski.źródło: ShutterStock

Jeżeli eksporterzy zaczną wywozić za granicę tańsze leki generyczne, Ministerstwo Zdrowia szybko wpisze je na listę antywywozową – zapewnia resort w odpowiedzi na pytania DGP o politykę lekową. Hurtownicy utyskują, że w tej sytuacji nie będą mogli prowadzić żadnych rozmów biznesowych z zagranicznymi partnerami.

Minister zdrowia opublikował niedawno obwieszczenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski. Na liście znalazło się 257 produktów, których eksport jest reglamentowany. Eksperci na naszych łamach twierdzili, że wykaz został źle skonstruowany: co prawda może się przyczynić do lepszej dostępności Polaków do drogich oryginalnych leków, za to spowoduje eksport tańszych zamienników, nieumieszczonych na liście.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane