Jan Kulczyk po raz kolejny najbogatszym Polakiem. Jego majątek jest wart 16 mld zł. Tak wynika z rankingu, opublikowanego przez "Wprost". Tygodnik pisze, że w 2015 roku majątek miliardera urósł głównie dzięki wzrostowi wartości jego pakietu akcji chemicznego Ciechu i notowanego w Londynie międzynarodowego producenta piwa SAB Miller.

Rok temu Kulczyk kupił Ciech od Skarbu Państwa za 620 mln zł, dziś spółka jest warta 1,5 mld zł. Ten sam Ciech przysporzył jednak biznesmenowi wizerunkowych kłopotów. Pojawiły się zarzuty w kontekście afery taśmowej o zmowę przy sprzedaży. Kulczyk wedle zeznań kelnerów miał się przed prywatyzacją Ciechu spotykać w tej sprawie z Pawłem Grasiem czy Pawłem Tamborskim, gdy był on podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Drugie miejsce w rankingu najbogatszych Polaków 2015 roku zajmuje Zygmunt Solorz - Żak. Majątek tego magnata medialnego, założyciela Telewizji Polsat jest wart 12,5 mld zł.
Kolejne miejsca w rankingu "Wprost" zajmują Michał Sołowow (majątek 8,3 mld zł), Dariusz Miłek (5,3 mld zł) i Leszek Czarnecki (5,2 mld zł). Listę zamyka była żona najbogatszego Polaka, Grażyna Kulczyk z majątkiem wartym 2,7 mld zł.