Warszawa, 14.07.2023 (ISBnews) - Cosma planuje pozyskać 10,73 mln zł w ramach publicznej emisji akcji serii I z prawem poboru, podała spółka. Przyjmowanie zapisów na akcje odbędzie się w dniach 14-28 lipca. Środki z emisji zostaną przeznaczone m.in. na uporządkowanie struktury kapitałowej oraz dalszy rozwój spółki i skalowanie biznesu.

"Wierzymy, że pozyskane finansowanie pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję w branży. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie surowcami farmaceutycznymi pochodzenia konopnego. Przez minione lata udało nam się zbudować silną markę z wieloma sukcesami na koncie. Opracowaliśmy receptury i stworzyliśmy portfolio, które aktualnie liczy niemal sto produktów z kategorii suplementów diety, na co składają się trzy marki: Cosma, Full Spectrum oraz Green Paw. Są one przeznaczone zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, dzięki czemu mamy możliwość docierania do kilku segmentów rynku. Prowadzimy proces rejestracji nowych produktów w kategorii surowców farmaceutycznych i mamy ambicję zapewnić ciągłość dostaw na rynek krajowy. Ze wsparciem inwestorów z pewnością nam się to uda" - powiedział prezes Przemysław Lahuta, cytowany w komunikacie.

W ramach emisji akcji serii I Cosma chce pozyskać 10,73 mln zł z przeznaczeniem na realizację kluczowych celów kapitałowych, rozwojowych, biznesowych i inwestycyjnych. W planach firmy jest m.in. uporządkowanie struktury kapitałowej poprzez spłatę zaciągniętych pożyczek, dalszy rozwój portfolio produktów, nawiązywanie kolejnych współprac i wzrost sprzedaży produktów w punktach aptecznych, drogeriach i FMCG oraz inwestycja w zakład produkcji surowców i przeniesienie tam wszystkich procesów produkcyjno-logistycznych, wymieniono.

"W branży konopnej widzimy ogromny potencjał, z którego chcemy skorzystać. Pozyskane finansowanie z pewnością przyspieszy nasz rozwój i realizację licznych planów oraz celów. Od 2020 r. aż dotąd pozyskaliśmy już 7 mln zł na rozwój. Dzięki naszemu doświadczeniu w budowaniu

przedsiębiorstw udało nam się wykorzystać te środki efektywnie i prawidłowo. Jesteśmy przekonani, że tak samo będzie i po zakończeniu obecnie prowadzonej emisji akcji" - dodał założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Cosma Łukasz Kręski.

Przyjmowanie zapisów na akcje oferowane nieobjęte w wykonaniu prawa poboru i w zapisach dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu emitenta, odbędzie się w dniach 10-17 sierpnia br.

W procesie przeprowadzenia oferty publicznej spółkę wspiera Dom Maklerski INC.

Cosma to spółka działającą w sektorze konopi, w tym marihuany medycznej. Zajmuje się dystrybucją suplementów diety na bazie konopi i innych ziół oraz wprowadza na rynek własne linie surowców farmaceutycznych i wyrobów medycznych. Spółka zajmuje się także produkcją surowców kosmetycznych, spożywczych oraz działa w sektorze marihuany medycznej. Spółka Cosma powstała poprzez połączenie 31 marca br. Cosma Cannabis z Cosma Group (notowanej na rynku NewConnect) i jest obecnie notowana na NewConnect.

(ISBnews)