Telefonia komórkowa współtworzona przez firmę CenterNet i Fundację Lux Veritatis ma się nazywać "W rodzinie" - ujawnił dziś o. Tadeusz Rydzyk.

O. Rydzyk poinformował w Radiu Maryja, że dochód z nowego przedsięwzięcia fundacja zamierza przeznaczyć na sfinansowanie prac przy geotermii, a także na utrzymanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Nowa telefonia ma ruszyć za kilka miesięcy. W sieci darmowe mają być połączenia m.in. do Radia Maryja i Telewizji Trwam, a docelowo bezpłatne ma być też komunikowanie się w Rodzinie Radia Maryja.

"Jest to dzieło, które ma pomóc nam komunikować się"

Ideę powstania sieci "W rodzinie" na antenie Radia Maryja przedstawił zaangażowany w przedsięwzięcie Andrzej Jaworski, wcześniej znany słuchaczom jako prezes Fundacji Stoczni Gdańskiej, b. prezes Stoczni Gdańsk SA i komentator spraw związanych z przemysłem okrętowym.

"Jest to dzieło, które ma pomóc nam komunikować się i ma pomóc, by ta komunikacja była rzeczywiście taka, jak w rodzinie, czyli najtańsza" - mówił Jaworski.

"Szukaliśmy takiego operatora, który miałby polskie korzenie i z którym można by stworzyć "nowe dzieło". Udało się nam znaleźć na naszym rynku jedną taką firmę, która jest ze 100-procentowym kapitałem polskim (...) Myślę, że my wszyscy bardzo skorzystamy" - dodał.

Porozumienie pomiędzy CenterNetem i Fundacją Lux Veritatis zostało podpisane w piątek. "Tak jest ustawiona sprawa, że my nic nie ryzykujemy" - zaznaczył prezes fundacji o. Rydzyk.

O telefonii komórkowej CenterNetu i Fundacji Lux Veritatis poinformował dziś "Parkiet". Gazeta napisała m.in., że CenterNet należy do Midasa, kontrolowanego przez Romana Karkosika.

"Polscy katolicy to społeczność niedoceniana przez operatorów komórkowych"

"Polscy katolicy, w tym słuchacze Radia Maryja, to lojalna, często komunikująca się społeczność niedoceniana do tej pory przez operatorów komórkowych. Nikt o tę grupę w Polsce nie zabiegał i nie zabiega. A jest to przecież wielka rodzina, dla której więzy ludzkie i częste rozmowy z najbliższymi w kraju i za granicą są najważniejsze" - powiedział "Parkietowi" Roman Karkosik.

"Tego typu modele biznesowe sprawdzają się na Zachodzie. Nie sądzę, by nie udało się to w Polsce, tym bardziej że systematycznie rośnie zamożność dojrzalszej części społeczeństw" - dodał biznesmen.

Nowa telefonia ma ruszyć za kilka miesięcy. W sieci darmowe mają być połączenia m.in. do Radia Maryja i Telewizji Trwam, a docelowo bezpłatne ma być też komunikowanie się w Rodzinie Radia Maryja. / ST