Premier Grecji: MFW ponosi "kryminalną odpowiedzialność" za kryzys zadłużenia kraju

16.06.2015, 15:19; Aktualizacja: 16.06.2015, 15:25
Grecja-flaga-euro

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Grecja ma spłacić ponad 19 miliardów euro, cały dług to trzysta dwadzieścia miliardów euro.źródło: ShutterStock

Premier Grecji zarzucił Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, że ponosi "kryminalną odpowiedzialność" za kryzys zadłużenia jego kraju. Aleksis Tsipras wezwał też kraje europejskie, by skontrolowały politykę Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dwa dni temu rozmowy Grecji z MFW i UE w sprawie zadłużenia zakończyły się fiaskiem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • odwaga(2015-06-17 08:21) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo Grecja.

  Odpowiedz
 • Nowoczesny "neokolonializm"(2015-06-17 08:32) Zgłoś naruszenie 00

  "Tońcie wstrętne nieroby" - pisze o Grekach gbfvdc. Niechcący pisze trochę również o Polakach. Polska przed 2007 r była zadłużona na mniej więcej pół biliona zł. W przeciągu 8 lat to zadłużenie wzrosło w Polsce prawie do biliona (nieoficjalnie ponad 3 biliony ukrytego długu), A przecież wszyscy Polacy pracują najciężej w UE. I co? I nic , dług cały czas się powiększa od wielu lat - ostatnie m-ce o 2,6% podawał Szczurek.

  "neokolonializm"- «uzależnienie ekonomiczne i polityczne dawnych krajów kolonialnych, formalnie niepodległych, od państw wysoko rozwiniętych» (SJP -słownik jęz. polskiego)

  Oficjalnie ani Grecja , ani Polska nie są koloniami, czy aby na pewno. Zadłużane są ekonomicznie i politycznie kraje narodowe - to norma. Więc jest coś na rzeczy, że komuś może zależeć by takie kraje jak Grecja czy Polska nigdy się z długu nie wykaraskały.

  Myśle, że Grecy nie bezpodstawnie kryminalizują działania MFW, tym bardziej , że np Ukrainie długi zostaną cz. odpuszczane. Czyli głównie poityczna zależność i ekonomiczna oraz posporządkowanie takiego delikwenta od elit wierzycielskich, a nie samo nieróbstwo. Wzór to porzecież Polska - wszyscy nas chwalą za opracowitość , a dług jakoś ubywać nie chce.

  Ale czy może byc inaczej, węźmy banki islamskie, opisywał "Bankier".

  ""Największym wyzwaniem dla bankowości tamtego regionu jest zakaz lichwy, czyli pożyczania pieniędzy na wysoki procent. Reguła ta ma na celu zapewnienie sprawiedliwości społecznej i braku wyzysku. W przypadku konfrontacji osoby z pomysłem i osoby z kapitałem, to kapitałodawca ma przewagę i według islamu przekazanie funduszy powoduje transfer kapitałobiorcy do nielicznych, bogatych osób, które zyskują kosztem innych. A to jest jawną niesprawiedliwością” – twierdzi Marcin Zienkiewicz i dodaje, że jeszcze cięższym przewinieniem jest pożyczanie cudzych pieniędzy na procent, a tak przecież działają zachodnie, a więc i nasze banki.""

  Powstały już pierwsze takie bannki w Anglii i Niemczech.
  Europa się isalmizuje powoli, ale skutecznie.
  Reasumując, to Grecy mają swoje racje. Będąc w UE muszą patrzeć na to Jak MFW dzieli na lepszych i gorszych , Jak FED drukuje $ , a ponad 18 bilionowe ($) zadłużenie USA nie stanowi problemu dla tamtej gospodarki, bo $ są wpompowywane sztucznie w gospodarkę , która w normalnym wolnym rynku powinna sie stoczyć po równi pochyłej ( tzn jej waluta), a jest odwrotnie.

  Nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia, że jedne kraje (mocarstwa militarne) drukują sobie walutę ,skupując puste dlugi, a drugim się wmawia, że trzeba płacić gotówką długi. Co prawda i EBC robi swoje QE ( UE też robi bokami) ale to nie jest skala FED. Takie działanie to jak "kryminalne i mafijne" zabiegi elit banksterskich jak nazywa je po imieniu Grecja w stosunku do MFW . Długi to na dziś ich centralna dystrybucja i kontrola poprzez w/w elity bankierskie na użytek "New World order" i Grecki rząd doskonale sobie zdaje z tego sprawę, iż nawet jeżeli Grecy (tak jak Polacy) zarobią sie na śmierć to i tak tych długów nie pozwoli się im spłacić. To nie było by z korzyścią dla nowoczesnego "neokolonializmu" , zwanego przewrotnie NWO.

  Odpowiedz
 • gbfvdc(2015-06-16 16:56) Zgłoś naruszenie 00

  No tak, bo wierzyciel domagający się swoich pieniędzy jest kryminalistą. Tońcie wstrętne nieroby.

  Odpowiedz
 • obserwator(2015-06-16 21:23) Zgłoś naruszenie 00

  Nie zarzucaj Grekom nieróbstwa. Oni pracowali jak inni południowcy. Oni tylko nie płacili należnych danin do skarbu państwa, a brali co im dawano korzystając z różnych dodatkowych pieniędzy dawanych Grekom przez banki zachodnie. Krótko mówiąc - sobie przejedli budżet i nadwyżkę a teraz przyszedł czas spłacania i nie chcą się na to zgodzić, a zachodnie banki chcą odzyskać co utopiły w papierach greckich licząc na spodziewane zyski. Swoje obliczenia opierali na fałszywych danych przedstawianych przez poprzednie rządy w Grecji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane