Długi czerwcowy weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł

04.06.2015, 08:00; Aktualizacja: 04.06.2015, 08:56
Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.

Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.źródło: ShutterStock

Święto Bożego Ciała przypadające na 4 czerwca będzie jedną z niewielu okazji w tym roku do skorzystania z długiego weekendu. Wystarczy wziąć dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym odpoczynkiem od pracy. Kiedy pracownicy zwiększają liczbę dni wolnych od pracy, gospodarka również zwalnia obroty. Czerwcowy długi weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:wynagrodzenia.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • Jarek(2015-06-04 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niech leviatan idzie do pracy to strata będzie o kilka tysięcy mniejsza,a ja leżę do góry brzuchem z 5 miliardów i dobrze mi z tym :-)

    Odpowiedz
  • pytam was(2015-06-04 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Was kosztuje? To znaczy kogo? Posłów, senatoró, ministerialnych bonzów, właścicieli zachodnich banków i firm dla zmyłki nazywanych polskimi, czy też właścicieli biedronek i innych stonek, nie płacących podatków?

    Odpowiedz
  • belfer(2015-06-04 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pracować, pracować, pracować. Co za debil pisze o stratach? Jeśli iść tym tokiem rozumowania, to trzeba skasować urlopy. Nieuki zrozumcie wreszcie, że ludzie napędzają w ten sposób gospodarkę. Dlaczego? Bo wydają pieniądze. Tumany jedne zrozumcie to wreszcie. Np. taki urzędnik nie napisze pisma, nie zużyje energii el., nie wyprodukuje śmieci, itd., itp. A tki pracownik produkcyjny nie wyprodukuje rzeczy (przedmiotu), który nie wejdzie na magazyn i powiękrzy zapasy, których i tak są nadwyżki. Bo czy są jakieś braki na rynku? Jak widać mamy do czynienia z samymi oszczędnościami. No nieuki zrozumieliście?

    Odpowiedz
  • observer(2015-06-04 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Niech lewiatan wyliczy ile kosztuja polakow zydzi ktorych musimy w naszym pieknym kraju utrzymywac? Bo jak wiemy zyd to pasozyt i pisal o tym juz Stanisław Staszic/Przestroga dla Polski r. 1770/: "Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę".
    W koncu spoleczenstwo Europy sie obudzi a wowczas Lewiatan bedzie liczyc straty nie pieniedzy ale istnien ludzkich

    Odpowiedz
  • absorver(2015-06-04 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Za xchwil kilka zydowska organizacja poinformuje, ze wolne soboty kosztuja w Polsce klilkadziesiat miliardow zlotych i nalezy je zlikwidowac. Widzac, ze ich PO dogorywa powoluja do zycia nowa partyjke"nowczesna polske" by wcielic swoje parszywe pomysly w zycie w mysl swojego guru Josifa Owadii - "że „goje rodzą się po to by służyć Żydom” – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie" - wiec nie żądajcie Polacy wolnycvh dni w Boze Cialo, w Boze Narodzenie etc. DO pracy rodacy ku chwale zydowskim panom.

    Odpowiedz
  • odpoczywający(2015-06-04 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    A wasza głupota kosztuje nas więcej.
    Na Madagaskar i do roboty, będziecie syci i szczęśliwi, a waszemu szczęściu nie będzie końce, Idioci!!!

    Odpowiedz
  • Doncio(2015-06-04 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Lewiatan zawsze przy długich weekendach prawi o stratach. Ile by Polska zystała bez tych lewiatanów, bochniarzy, krzysztoszków i mordasewiczów.

    Odpowiedz
  • Iwan Niegroźny(2015-06-04 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Inspiracją duchową dla ekonomistów PKPP Lewiatan była zapewne kronika filmowa z 1948 r. pt. „Wartość minuty” (dostępna na YouTube). No i ta magia liczb – ponad 5 mld zł. A może byście tak, towarzysze z Lewiatana, przeanalizowali, jakie straty przynosi gospodarce narodowej istnienie instytucji zajmujących się nikomu niepotrzebnymi wyliczeniami. Chętnie poczytam.

    Odpowiedz
  • fhetje(2015-06-04 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    No to może sieci handlowe opodatkować,a łapówkarzy pozamykać?

    Odpowiedz
  • klon(2015-06-04 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe co teraz robią Lewiatany pejsate.

    Odpowiedz
  • lolo(2015-06-04 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jakos w Niemczech nie ma z tym problemu. Natomiast maja Kase, a w Polsce nie ma. Nierozumie tych wiliczen. W sobote i niedziele sie nie pracuje, urlop i tak pracownikowi sie przysluguje nie bierze tego dnia wolnego z powietrza. Wielkie Halo o jeden dzien wolnego. Moze zaczniemy pracowac 24 na 24 bez urlopu do 100lat bo gospodarka traci.

    Odpowiedz
  • StanRS(2015-06-04 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do roboty, a nie jakieś urlopy! Już żydzi czekają na te 65 miliardów dolarów "odszkodowania", jakie rzekomo jest im winna Polska.

    Odpowiedz
  • Damian(2015-06-04 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Lewiatan wyliczy, ile Polska traci na nieopodatkowaniu zagranicznych firm i sieci handlowych, w ktorych placa Polakom marne grosze. Poza tym sami niech idą do roboty w te dni, jak im tak żal!

    Odpowiedz
  • gosc(2015-06-04 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mam to w d...e może być i 5000 miliardów ,co to mn7e obchodzi .

    Odpowiedz
  • Informatyk(2015-06-04 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie zostały omówione zyski? Ekonomiści widza tylko straty... A zyski są, choć niewymierne. Wyspana (zadowolona) żona, posprzatane mieszkanie, dwie godziny biegania, planszówki z dziećmi, odkładana wizyta u rodziców. Czas na książkę i film. Grill u znajomych. Wizyta na basenie, normalny obiad. Dzięki temu będę zdrowszy i będę lepiej pracował (umysłowo) zamiast walczyć że zmęczeniem w racy przed komputerem. Chyba warto?

    Odpowiedz
  • Polaczek(2015-06-04 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    O co ten szum.
    z tego co obiło mi się o uszy to wypoczęty pracownik jest bardziej wydajny i lepiej zmotywowany do pracy.
    skoro nie możemy liczyć na pensje które pozwolą nam "GODNIE" żyć, to może choć odpocząć z rodziną będzie nam można...
    PS. Godnie - rozumiem jako możliwość przeżycia od wypłaty do wypłaty bez potrzeby oszczędzania każdego grosza.
    nie chodzi mi o wybory czy kupić synowi na 18 maybaha czy może ferrari..

    Odpowiedz
  • Ja(2015-06-04 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ten biedny polak pracujący za miskę ryżu w tym chorym bandyckim bezprawnym,kraju ma odpocząć,kiedy ma czas spędzić z rodziną, jedna nadzieja zmienić ta cała bandę,bo inaczej będzie coraz gorzej,już absurd karania kierowców,bo trzeba dziurę budżetowa załapać,i wiele innych absurdów.

    Odpowiedz
  • Drex(2015-06-04 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    My nie tracimy nic a zyskujemy dzień wolny. Lepiej policzcie ile traci PKB na zawyżonych podatkach, korupcji polityków, urzędników, niekompetencji władzy i tym podobnych- jak to naprawimy wtedy tą waszą "stratę" odrobicie w godzinę.

    Odpowiedz
  • oskar(2015-06-04 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Niech polscy złodzieje zastanowią się ile kosztuje wyzysk polskiego pracownika. Ile pracuje w ciągu roku polski pracownik. Ile przepracowuje godzin . Okazuje się że w roku robi dwa razy tyle godzin co Brytyjczyk. A złodzieje martwią się o jeden czy dwa długie weekendy. Ile Polacy rocznie wypracowują godzin nadliczbowych za które polscy złodzieje nie wypłacają im stawek zgodnie z prawem!? To są dziesiątki miliardów.

    Odpowiedz
  • Rafał(2015-06-04 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka szkoda że nikt nie wylicza ile polski murzyn traci na glodowych pensjach. Polske stać wysłać wojsko do afganistanu więc stać i na odpoczynek.

    Odpowiedz