Długi czerwcowy weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł

04.06.2015, 08:00; Aktualizacja: 04.06.2015, 08:56
Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.

Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.źródło: ShutterStock

Święto Bożego Ciała przypadające na 4 czerwca będzie jedną z niewielu okazji w tym roku do skorzystania z długiego weekendu. Wystarczy wziąć dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym odpoczynkiem od pracy. Kiedy pracownicy zwiększają liczbę dni wolnych od pracy, gospodarka również zwalnia obroty. Czerwcowy długi weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:wynagrodzenia.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

 • odpoczywający(2015-06-04 16:06) Zgłoś naruszenie 00

  A wasza głupota kosztuje nas więcej.
  Na Madagaskar i do roboty, będziecie syci i szczęśliwi, a waszemu szczęściu nie będzie końce, Idioci!!!

  Odpowiedz
 • absorver(2015-06-04 16:52) Zgłoś naruszenie 00

  Za xchwil kilka zydowska organizacja poinformuje, ze wolne soboty kosztuja w Polsce klilkadziesiat miliardow zlotych i nalezy je zlikwidowac. Widzac, ze ich PO dogorywa powoluja do zycia nowa partyjke"nowczesna polske" by wcielic swoje parszywe pomysly w zycie w mysl swojego guru Josifa Owadii - "że „goje rodzą się po to by służyć Żydom” – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie" - wiec nie żądajcie Polacy wolnycvh dni w Boze Cialo, w Boze Narodzenie etc. DO pracy rodacy ku chwale zydowskim panom.

  Odpowiedz
 • observer(2015-06-04 16:58) Zgłoś naruszenie 00

  Niech lewiatan wyliczy ile kosztuja polakow zydzi ktorych musimy w naszym pieknym kraju utrzymywac? Bo jak wiemy zyd to pasozyt i pisal o tym juz Stanisław Staszic/Przestroga dla Polski r. 1770/: "Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę".
  W koncu spoleczenstwo Europy sie obudzi a wowczas Lewiatan bedzie liczyc straty nie pieniedzy ale istnien ludzkich

  Odpowiedz
 • belfer(2015-06-04 18:38) Zgłoś naruszenie 00

  Pracować, pracować, pracować. Co za debil pisze o stratach? Jeśli iść tym tokiem rozumowania, to trzeba skasować urlopy. Nieuki zrozumcie wreszcie, że ludzie napędzają w ten sposób gospodarkę. Dlaczego? Bo wydają pieniądze. Tumany jedne zrozumcie to wreszcie. Np. taki urzędnik nie napisze pisma, nie zużyje energii el., nie wyprodukuje śmieci, itd., itp. A tki pracownik produkcyjny nie wyprodukuje rzeczy (przedmiotu), który nie wejdzie na magazyn i powiękrzy zapasy, których i tak są nadwyżki. Bo czy są jakieś braki na rynku? Jak widać mamy do czynienia z samymi oszczędnościami. No nieuki zrozumieliście?

  Odpowiedz
 • qwerty(2015-06-04 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za brednie ? Przeciez ludzie mają urlop i wszystko jedno, w jaki dzień roboczy go wezmą - nie mają przecież dodatkowego wolnego. A święto jest świętem ! Głupie lewiatańskie gadanie !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane