Długi czerwcowy weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł

04.06.2015, 08:00; Aktualizacja: 04.06.2015, 08:56
Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.

Pracownicy chętnie korzystają z urlopów w tzw. dni pomostowe.źródło: ShutterStock

Święto Bożego Ciała przypadające na 4 czerwca będzie jedną z niewielu okazji w tym roku do skorzystania z długiego weekendu. Wystarczy wziąć dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym odpoczynkiem od pracy. Kiedy pracownicy zwiększają liczbę dni wolnych od pracy, gospodarka również zwalnia obroty. Czerwcowy długi weekend może nas kosztować ponad 5 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:wynagrodzenia.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • Jarek(2015-06-04 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Niech leviatan idzie do pracy to strata będzie o kilka tysięcy mniejsza,a ja leżę do góry brzuchem z 5 miliardów i dobrze mi z tym :-)

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-06-04 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    niech lewiatan wyliczy, ile Polska traci na bezrobociu, gdyby bezrobotni mieli prace, to ile by wytworzyli PKB, zawsze musi być lewacki artykuł, gdy Polacy manifestują swoją wiarę

    Odpowiedz
  • gosc(2015-06-04 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mam to w d...e może być i 5000 miliardów ,co to mn7e obchodzi .

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-06-04 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    niech wyliczą, ile Polska straciła i jaki PKB wypracowali by młodzi ludzie, którzy wyjechali z Polski

    Odpowiedz
  • robol(2015-06-04 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Niewolników by z ludzi chcieli zrobić , dla mnie może też być nawet 500000000000000...strat.

    Odpowiedz
  • Stefan F.(2015-06-04 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw organizacja pracy to jest 95% , a te 5% to jest pracą , a u nas w Polsce to nic nie potrafimy dobrze zorganizować tylko wszystko na łapu capu , przykład jak Balcerowicz niszczył przemysł i gospodarkę bo trzeba było już ! , na łapu capu i nie wziął był od najlepszych , tylko wszystko co najgorsze , przykład Czesi nie zlikwidowali PGR-rów , dlaczego to Niemcy u siebie jak się łączyli z DDR-rem nie zniszczyli przemysłu i we wszystkich tych krajach jak mają długie dni wolne , to nie histeryzują i nie płaczą, trzeba było myśleć jak Balcerowicz niszczył wszystko , mądry Polak po szkodzie , ale nigdy przed. Teraz płacz ile to stracimy , MY czy wy , banki , prezesi i inne tego typu ''fachowcy''.

    Odpowiedz
  • Rafał(2015-06-04 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka szkoda że nikt nie wylicza ile polski murzyn traci na glodowych pensjach. Polske stać wysłać wojsko do afganistanu więc stać i na odpoczynek.

    Odpowiedz
  • oskar(2015-06-04 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Niech polscy złodzieje zastanowią się ile kosztuje wyzysk polskiego pracownika. Ile pracuje w ciągu roku polski pracownik. Ile przepracowuje godzin . Okazuje się że w roku robi dwa razy tyle godzin co Brytyjczyk. A złodzieje martwią się o jeden czy dwa długie weekendy. Ile Polacy rocznie wypracowują godzin nadliczbowych za które polscy złodzieje nie wypłacają im stawek zgodnie z prawem!? To są dziesiątki miliardów.

    Odpowiedz
  • Drex(2015-06-04 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    My nie tracimy nic a zyskujemy dzień wolny. Lepiej policzcie ile traci PKB na zawyżonych podatkach, korupcji polityków, urzędników, niekompetencji władzy i tym podobnych- jak to naprawimy wtedy tą waszą "stratę" odrobicie w godzinę.

    Odpowiedz
  • Ja(2015-06-04 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ten biedny polak pracujący za miskę ryżu w tym chorym bandyckim bezprawnym,kraju ma odpocząć,kiedy ma czas spędzić z rodziną, jedna nadzieja zmienić ta cała bandę,bo inaczej będzie coraz gorzej,już absurd karania kierowców,bo trzeba dziurę budżetowa załapać,i wiele innych absurdów.

    Odpowiedz
  • Polaczek(2015-06-04 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    O co ten szum.
    z tego co obiło mi się o uszy to wypoczęty pracownik jest bardziej wydajny i lepiej zmotywowany do pracy.
    skoro nie możemy liczyć na pensje które pozwolą nam "GODNIE" żyć, to może choć odpocząć z rodziną będzie nam można...
    PS. Godnie - rozumiem jako możliwość przeżycia od wypłaty do wypłaty bez potrzeby oszczędzania każdego grosza.
    nie chodzi mi o wybory czy kupić synowi na 18 maybaha czy może ferrari..

    Odpowiedz
  • Informatyk(2015-06-04 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie zostały omówione zyski? Ekonomiści widza tylko straty... A zyski są, choć niewymierne. Wyspana (zadowolona) żona, posprzatane mieszkanie, dwie godziny biegania, planszówki z dziećmi, odkładana wizyta u rodziców. Czas na książkę i film. Grill u znajomych. Wizyta na basenie, normalny obiad. Dzięki temu będę zdrowszy i będę lepiej pracował (umysłowo) zamiast walczyć że zmęczeniem w racy przed komputerem. Chyba warto?

    Odpowiedz
  • Damian(2015-06-04 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Lewiatan wyliczy, ile Polska traci na nieopodatkowaniu zagranicznych firm i sieci handlowych, w ktorych placa Polakom marne grosze. Poza tym sami niech idą do roboty w te dni, jak im tak żal!

    Odpowiedz
  • pytam was(2015-06-04 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Was kosztuje? To znaczy kogo? Posłów, senatoró, ministerialnych bonzów, właścicieli zachodnich banków i firm dla zmyłki nazywanych polskimi, czy też właścicieli biedronek i innych stonek, nie płacących podatków?

    Odpowiedz
  • StanRS(2015-06-04 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do roboty, a nie jakieś urlopy! Już żydzi czekają na te 65 miliardów dolarów "odszkodowania", jakie rzekomo jest im winna Polska.

    Odpowiedz
  • lolo(2015-06-04 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jakos w Niemczech nie ma z tym problemu. Natomiast maja Kase, a w Polsce nie ma. Nierozumie tych wiliczen. W sobote i niedziele sie nie pracuje, urlop i tak pracownikowi sie przysluguje nie bierze tego dnia wolnego z powietrza. Wielkie Halo o jeden dzien wolnego. Moze zaczniemy pracowac 24 na 24 bez urlopu do 100lat bo gospodarka traci.

    Odpowiedz
  • klon(2015-06-04 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe co teraz robią Lewiatany pejsate.

    Odpowiedz
  • fhetje(2015-06-04 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    No to może sieci handlowe opodatkować,a łapówkarzy pozamykać?

    Odpowiedz
  • Iwan Niegroźny(2015-06-04 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Inspiracją duchową dla ekonomistów PKPP Lewiatan była zapewne kronika filmowa z 1948 r. pt. „Wartość minuty” (dostępna na YouTube). No i ta magia liczb – ponad 5 mld zł. A może byście tak, towarzysze z Lewiatana, przeanalizowali, jakie straty przynosi gospodarce narodowej istnienie instytucji zajmujących się nikomu niepotrzebnymi wyliczeniami. Chętnie poczytam.

    Odpowiedz
  • Doncio(2015-06-04 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Lewiatan zawsze przy długich weekendach prawi o stratach. Ile by Polska zystała bez tych lewiatanów, bochniarzy, krzysztoszków i mordasewiczów.

    Odpowiedz