Do kogo skierowany był realizowany przez państwa projekt?
Projekt skierowany był do 285 nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu z całej Polski.

Innowacyjność kluczem do sukcesu w branży medyczno-estetycznej / Media

Na czym polegał projekt?
Celem projektu było wypracowanie w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami i reprezentantami szkolnictwa zawodowego nowego podejścia do nauczania praktycznego w obszarze zaawansowanych technologii związanych z medycyną i estetyką poprzez doskonalenie praktyczne w innowacyjnych przedsiębiorstwach nauczycieli przedmiotów zawodowych. Poprzez przeprowadzenie 2 - tygodniowych praktyk w nowoczesnych przedsiębiorstwach z branży fryzjerskiej, medycznej i kosmetologicznej.

Co zyskali uczestnicy projektu, jaki był efekt praktyk?
Uczestnicy praktyk otrzymali szansę na uzupełnienie swojej wiedzy teoretycznej i kwalifikacji o umiejętności praktyczne. W trakcie praktyki realizowali wszystkie faktyczne usługi na modelkach, rozpoczynając od strzyżenia włosów, koloryzacji, przedłużania włosów poprzez masażu gorącymi kamieniami, kończąc na zabiegach powiększania ust. Efektem praktyk było podniesienie poziomu kwalifikacji i umiejętności przez 277 uczestników.

Innowacyjność kluczem do sukcesu w branży medyczno-estetycznej / Media

Gdzie realizowane były praktyki?
Praktyki były realizowane na terenie całej Polski. W trakcie poszukiwania firm do współpracy położyliśmy największy nacisk na wysoką jakość, dlatego też naszymi praktykodawcami zostali m.in. ART. HAIR DESIGN Jaga Hupało, YOU&YOU Maciej Wróblewski, Akademia Szkoleniowa Berendowicz&Kublin, Klinika Belwederska, Face&Body Institute itd.

Dlaczego do współpracy zostały zaproszone te przedsiębiorstwa?
Współpraca z tymi przedsiębiorcami nie była przypadkowa. Zależało nam na przeprowadzeniu 10 – dniowych praktyk w firmach, które na co dzień stosują nowoczesny sprzęt, przeprowadzają innowacyjne zabiegi wprowadzają na rynek najnowszy sprzęt. Nasi uczestnicy tylko od nich mogli nauczyć się nowego podejścia praktycznego i zwiększyć wiedzę teoretyczną.

Gdzie można znaleźć informacje na temat projektu?
Informacje na temat projekt można znaleźć przede wszystkim na stronie www.mediest.pl oraz portalach społecznościowych. Przygotowaliśmy również publikację końcową, w której znajduje się podsumowanie wszystkich prowadzonych działań w ramach projektu.

Czy w przyszłości będziecie realizować tego typu lub podobne projekty?
Cały czas realizujemy projekty współfinansowane ze środków UE dla różnych grup docelowych. Monitorujemy konkursy regionalne, ogólnopolskie i europejskie. Na pewno będziemy realizować kolejne projekty, jeśli nie takie same to podobne, skierowane do uczestników indywidualnych jak i do przedsiębiorców.

Rozumiem, iż można z państwem współpracować w celu pozyskania dofinansowania?
Owszem, zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców poszukujących dofinansowania ze środków UE. Opisywany projekt był jednym z wielu projektów, które realizowaliśmy i który zakończyły się sukcesem. Od 2006 r. z powodzeniem poza własnymi projektami piszemy i rozliczamy projekty innych firm.

Czym dokładnie zajmuje się Inspire Consulting i Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii?
Firma INSPIRE CONSULTING sp. z o.o. świadczy usługi doradcze w zakresie obsługi procesów inwestycyjnych realizowanych przez sektor publiczny oraz prywatny. Realizuje zadania dotyczące poszczególnych etapów cyklu życia projektu lub kompleksowo obsługuje inwestycję. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych świadcząc usługi doradztwa unijnego oraz biznesowego. PIGZT na celu ma stymulację rozwoju przedsiębiorczości opartej na wiedzy oraz wszechstronna pomoc w osiągnięciu komercyjnego sukcesu w podejmowanych przez nich innowacyjnych projektach w obszarze zaawansowanych technologii. W trakcie realizacji projektu Mediest Inspire Consulting i PIGZT działały w partnerstwie w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

» POBIERZ PUBLIKACJĘ [PDF] «

www.inspire-consulting.pl | www.mediest.pl | www.iztech.pl

Biuro Projektu
INSPIRE CONSULTING
ul. Wilczyńskiego 25 E/219
10-686 Olsztyn
Tel. 89 535 30 90