statystyki

Hurtownia alkoholu nie utworzy agencji

autor: Leszek Jaworski19.05.2015, 08:30; Aktualizacja: 19.05.2015, 08:37

Mam zezwolenie na hurtową sprzedaż alkoholu. Chcę podpisać umowy agencyjne z dwoma przedsiębiorcami prowadzącymi hurtownie spożywcze na terenie województwa. Hurtownie te jedynie pośredniczyłyby w moim imieniu w obrocie asortymentem, w którym się specjalizuję. Czy będą one mogły prowadzić działalność w ramach posiadanego przeze mnie zezwolenia na obrót alkoholem?

Nie. Zezwolenie na obrót hurtowy napojami alkoholowymi przyznane jest konkretnemu, indywidualnie oznaczonemu przedsiębiorcy, który we własnym imieniu podejmuje i wykonuje działalność. Zezwolenie, o którym mowa w art. 9 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jest uprawnieniem podmiotowym. Ponadto marszałek województwa wydaje zezwolenie na podstawie pisemnego wniosku konkretnego przedsiębiorcy.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane