60 firm zatrudniających ponad 17,5 tysiąca osób znalazło się w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Dziś konsorcjum oficjalnie i uroczyście zainaugurowało działalność w nowej siedzibie w Radomiu, a już jutro- przyjeżdżają pierwsi zagraniczni kontrahenci.

PEGAZ skupia głównie firmy przemysłu zbrojeniowego, ale działa też na rynku nieruchomości i zajmuje się nowoczesnymi technologiami. Jak przekonuje minister skarbu- Włodzimierz Karpiński, przed Polską Grupą Zbrojeniową wielka szansa i ogromne wyzwanie.
Polityk przypomina, że w najbliższej perspektywie firmy z tego segmentu będą miały do "przepracowania" 130 miliardów złotych. Żadna inna gałąź przemysłu nie ma takiej oferty. PGZ sytuuje się w czołówce firm, które chcą być jak najbardziej konkurencyjne, bo- jak mówi minister Karpiński- "implikują, absorbują i komercjalizują wiedzę".
Zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, szefa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, dzięki konsorcjum powstaną nowe miejsca pracy.
Właśnie rozpoczyna działalność Centrum Usług Wspólnych, czyli PGZ- System, która podpisała już umowy z kilkoma firmami grupy, dotyczące obsługi księgowej. Docelowo połączone zostaną w Radomiu w jednym miejscu finanse i księgowość każdej ze spółek, należących do PEGAZA.
Dyskusja na temat konsolidacji polskiej zbrojeniówki rozpoczęła się 13 lat temu. Na dobre proces ruszył dopiero w 2013.