Polskie firmy z sektora pomocy humanitarnej mają wiele do zaoferowania zagranicznym partnerom i są coraz bardziej dostrzegalne. To wnioski płynące z udziału w targach pomocy humanitarnej i rozwojowej Dubai International Humanitarian Aid and Development w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polskie stoisko zostało zorganizowane na targach DIHAD po raz pierwszy.

DIHAD to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Prezentowana na targach oferta kierowana jest do regionów dotkniętych kryzysami, katastrofami i klęskami żywiołowymi.

ikona lupy />
Fot. materiały prasowe

Wydarzenie skupia kluczowych decydentów z wiodących organizacji pozarządowych, agend ONZ, organizacji charytatywnych i organów rządowych, a także dostawców pomocy, edukacji i budownictwa z sektora prywatnego. Na trwających trzy dni targach Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała stoisko narodowe, na którym rodzime firmy miały okazję zaprezentować potencjał krajowego sektora pomocy humanitarnej i rozwojowej. W stoisku uczestniczyło siedem firm i instytucji.

Celem organizacji stoiska narodowego podczas trwających targów pomocy humanitarnej i rozwojowej DIHAD 2023 w Dubaju było ułatwienie polskim przedsiębiorcom dostępu do łańcuchów dostaw międzynarodowych organizacji pomocowych i humanitarnych.

Na stoisku narodowym na targach DIHAD 2023 zaprezentowały się:

  • Bud Invest Group
  • Modular System
  • The 17 bag
  • WaSH Innovation
  • Wiss Group
  • Zarys International Group 
  • oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii

W drugim dniu wydarzenia delegacja polskich firm odwiedziła International Humanitarian City – największe światowe centrum logistyczne działające w obszarze pomocy humanitarnej. IHC skupia około osiemdziesięciu organizacji o zasięgu międzynarodowym, z których każda współpracuje z dostawcami z całego świata. Tego samego dnia odbyło się również seminarium „Poland. Experience and Technology”, podczas którego polscy przedsiębiorcy prezentowali swoją ofertę.

ikona lupy />
Fot. materiały prasowe

Polski pawilon odwiedził także Jego Ekscelencja Dr. Hamad Al Sheikh Ahmed Al Shaibani, Dyrektor Generalny Departamentu Spraw Islamskich i Działalności Charytatywnej w Dubaju. Wizyta tak wysokiego przedstawiciela władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest wyrazem docenienia obecności i zaangażowania Polski i polskich przedsiębiorców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej.

ikona lupy />
Fot. materiały prasowe
ikona lupy />
Fot. materiały prasowe
ikona lupy />
Fot. materiały prasowe