"Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w marcu 2015 r. była o 8,8 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2014 r. Wynik ten jest lepszy od oczekiwań Ministerstwa Gospodarki" - napisali w komentarzu analitycy MG.

"Analitycy MG prognozują, że w kwietniu 2015 r., przy braku różnicy w liczbie dni roboczych, wzrost produkcji przemysłowej powinien wynieść ok. 8 proc." - dodano.

W ocenie resortu gospodarki wzrost PKB w całym pierwszym kwartale mógł być wyższy niż 3,3 proc. odnotowane w IV kw. 2014.

"Ponadto, produkcja przemysłowa w I kw. 2015 r. zwiększyła się o 5,3 proc., zaś sprzedaż przedsiębiorstw budowlanych o 3,5 proc. Wzrosty wyższe niż w poprzednim kwartale sugerują, że wzrost PKB w styczniu, lutym i marcu 2015 r. przewyższał poziom 3,3 proc. odnotowany w ostatnich trzech miesiącach 2014 r." - napisano.

O tym, że wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale może okazać się wyższy od wcześniejszych oczekiwań resortu gospodarki informował w rozmowie z PAP w poniedziałek wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w poniedziałek, że produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 8,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 13,4 proc. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się w marcu wzrostu produkcji rdr o 7,0 proc., zaś mdm wzrostu o 11,7 proc. (PAP)