Spółka Brodacz z Sopotu została usunięta z listy ostrzeżeń publicznych KNF- poinformował we wtorek Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak napisano w komunikacie, 31 stycznia 2023 roku spółka Brodacz z Sopotu została usunięta z listy ostrzeżeń publicznych KNF.

Spółka została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych w maju 2021 roku. KNF skierowała wówczas do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. dokonania oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

(PAP)

ewes/ drag/