Ile Polacy wydadzą na tegoroczne świętowanie Wielkanocy?

W przeprowadzonym badaniu, opartym na 9 Sieciach Handlowych za pomocą aplikacji MerchAssistant wzięto pod uwagę 18 najpopularniejszych produktów spożywczych. Wśród nich znalazły się m.in: chleb, jaja, mleko, ser żółty, czekolada, cukier, mąka, pomarańcze, banany, ziemniaki, pomidory, kurczak, masło, olej, woda niegazowana, kawa i herbata.

“Za pomocą aplikacji MerchAssistant sprawdziliśmy gdzie statystyczny Polak wyda najmniej, a gdzie najwięcej na zakupy spożywcze przed świętami. Z otrzymanych przez nas danych wynika, że zakup 18 wytypowanych przez nas produktów spożywczych najmniej będzie kosztował 109,30zł w sieci Carrefour, a najwięcej 131,22z w sieci Alma - mówi Bartosz Nowak przedstawiciel Spółki SALESCOM, właściciela aplikacji MerchAssistant. - W badaniu uwzględniono ceny 18 produktów spożywczych w sieciach: Carrefour, Lidl, Auchan, Stokrotka, Biedronka, Tesco, Intermarche, Piotr i Paweł oraz Alma” - dodaje Nowak.

Raport powstał na podstawie 9 Sieci handlowych. Badanie odbyło się w dniu 31.03.2015 w Krakowie. W przypadku braku produktu markowego ankieterzy podawali cenę wskazanego innego produktu markowego, a w przypadku braku cenę produktu marki własnej. W przypadku warzyw i owoców podawana była cena najtańszego produktu luzem. W przypadku, gdy nie było opakowania o wskazanej pojemności/gramaturze ankieterzy podawali cenę za litr/kg.

Więcej informacji na stronie: http://merchassistant.pl/.

Źródło informacji: SALESCOM Sp. z o.o.