Rada Nadzorcza Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu zdecydowała o odwołaniu Zdzisława Juchacza z funkcji prezesa zarządu WZU. Nowy szef spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. zostanie wybrany w drodze otwartego konkursu. Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej informacji prasowej.

To kolejna zmiana na stanowisku prezesa w spółce należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wcześniej odwołano prezesów Bumaru-Łabędy S.A., OBRUM sp. z o. o. i stoczni NAUTA S.A.

- W procesie budowy nowoczesnej Grupy zbrojeniowej, mającej skutecznie konkurować na międzynarodowych rynkach poszukujemy osób, które w strategiczny i długofalowy sposób będą w stanie kreować przyszłość biznesową naszych spółek. Dziękuję serdecznie Panu Zdzisławowi Juchaczowi za wieloletnią pracę na rzecz WZU i całego przemysłu obronnego. Mam nadzieję, że w drodze otwartego konkursu, wybrany zostanie godny następca prezesa Juchacza, który wyznaczy WZU nową ścieżkę rozwoju dostosowaną do realiów nowoczesnego rynku zbrojeniowego w kraju i na świecie - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A.