W Trójmieście na granicy Nadmorskiego i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego powstaje klasycystyczne osiedle, którego architektura wtapia się w angielski kompleks parkowy. Projekt ten nawiązuje do szwajcarskich miast-ogrodów, łącząc doskonałą architekturę z naturą.
Osiedle to zapewni swoim mieszkańcom nie tylko przyjemność obcowania z przyrodą i bliskość morza, ale również jakość miejsca zamieszkania - elegancję klasycystycznej architektury, o starannie dopracowanych detalach. Na obszarze ponad 37 hektarów powstaje 49 luksusowych i niepowtarzalnych rezydencji otoczonych starannie zaprojektowanymi ogrodami, zatopionych w zieleni parku. Każda z rezydencji usytuowana jest na działce o powierzchni powyżej 5 tys. mkw. Powierzchnia domu stanowi 10 proc. działki. Powierzchnia użytkowa rezydencji będzie wynosić od 530 do 1 tys. mkw.
W centrum Tesoro powstanie 4-hektarowy park w stylu angielskim, o zróżnicowanym ukształtowaniu, umożliwiającym naturalne wkomponowanie stawów, mostków, ścieżek pieszych, placów zabaw dla dzieci. Styl rezydencji Tesoro Ivory Residences nawiązuje do klasycystycznej polskiej architektury przełomu XVIII i XIX wieku. Dachy domów będą pokryte blachą miedzianą lub naturalnym łupkiem, cokoły, zewnętrzne schody i tarasy wykonane z granitu i piaskowca - oto niektóre detale wyróżniające Tesoro. Jednolity charakter całego zespołu jest zachowany dzięki przyjętym proporcjom domów, zasadzie podziału brył, kątom nachylenia dachów, charakterystycznym gzymsom i rynnom, a także kolorystyce i rozwiązaniom materiałowym. Bezpieczeństwo osiedla zapewniać będzie dyskretna ochrona fizyczna, wspomagana siecią systemów zabezpieczeń najnowszej generacji. Mieszkańcy skorzystają również z szeregu usług dodatkowych, które ułatwią codzienne życie. Projekt architektoniczny Tesoro został opracowany przez warszawską pracownię architektoniczną Pro-Idea pod kierownictwem Jerzego Dziuby i Piotra Pietuszko.
Zespół luksusowych rezydencji Tesoro Ivory Residences / DGP