Wielkimi krokami zbliżamy się do niezwykłego wydarzenia, jakim jest coroczny Zjazd Firm Rodzinnych.

W tym roku 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY, ma także charakter jubileuszowy.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, które powstało w 2008 roku w Warszawie, z inicjatywy osób reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. Misją Stowarzyszenia jest budowanie w Polsce wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych.

Reklama
Fot. materiały prasowe

Reklama

Zjazd ten jest największym i najważniejszym wydarzeniem dla społeczności firm rodzinnych w Polsce. To ogólnopolskie święto biznesu rodzinnego, od 15 lat organizowane jest w różnych regionach Polski. W tym roku spotykamy się w dniach 7-8 października 2022 roku w hotelu Bulwar w Toruniu.

Tegoroczny gospodarz U-RODZIN – Toruń, może poszczycić się ponad 800-letnią historią lokalnej przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli - Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Na wydarzeniu swoją obecność zapowiedzieli także przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Realizując hasło przewodnie IFR #ŁączymyByBudować skupiamy wokół wydarzenia wielu „rodzinnych” partnerów. Partnerami strategicznymi tegorocznej jubileuszowej edycji są: BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy; Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. K.; Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Grupa PFR; Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna; Giełda Papierów Wartościowych; Atlantic Contract Sp. z o.o. Sp.k; Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie SA; APA Sp. z o.o.; Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych to dwudniowe wydarzenie obfitujące w liczne sesje plenarne, warsztaty, panele dyskusyjne i warsztaty dla dzieci.

Dla uczestników przygotowano dwa dni tematycznej konferencji z rozbudowanym i zróżnicowanym programem merytorycznym.

W trakcie paneli tematycznych będziemy dyskutować o tym, jak dziś funkcjonuje regionalna firma rodzinna, jakie są najważniejsze wyzwania i priorytety dla biznesu, a także jak władze centralne i samorządy mogą wesprzeć przedsiębiorców rodzinnych.

Tegoroczna edycja Zjazdu odbędzie się pod hasłem przewodnim „CZAS TRANSFORMACJI.

Uczestnicy i prelegenci Zjazdu wspólnie będą szukać odpowiedzi na pytanie „Jak zmiany makro wpływają na mikro?”. Kluczowymi tematami programu będą: trendy globalne i regionalne jako wyzwania dla firm rodzinnych, skalowanie biznesu podczas kryzysu, ekspansja gospodarcza, a geopolityka, wsparcie finansowe rozwoju firm rodzinnych, transformacja przemysłowa 4.0, otoczenie prawne i podatkowe biznesu, ESG jako narzędzie przedsiębiorstwa, zmiany na rynku pracy, a także transformacja cyfrowa a rozwój firmy.

U-RODZINY charakteryzuje wielobranżowość, a oprócz nazwisk, które reprezentują duże firmy rodzinne, udział w wydarzeniu potwierdzają również w znacznej części właściciele małego i średniego biznesu, stanowiący największy odsetek firm rodzinnych w Polsce.

U-RODZINY to nie tylko merytoryka i dyskusje, ale również integracja, networking oraz aukcja charytatywna dla Czepczyński Family Foundation, w trakcie której będziemy zbierać środki na zakup i wyposażenie placówek szkolnych i przedszkolnych w podręczniki do edukacji ekonomicznej.

Fot. materiały prasowe

Wydarzenie skierowane jest do właścicieli i sukcesorów firm rodzinnych oraz całych rodzin przedsiębiorców, dlatego oferujemy osobny, dopasowany do wieku program edukacyjno-kulturalny dla dzieci i młodzież.

Na zjeździe, jak co roku, przewidujemy czas, który chcemy przeznaczyć na dyskusje na temat kierunków rozwoju, zmian i możliwości dla firm rodzinnych w otaczających nas realiach.

Jako Stowarzyszenie, rozumiemy ważność i konieczność współpracy z lokalnymi władzami.

Jesteśmy przekonani, że organizacja naszego wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim pozytywnie wpłynie na wizerunek regionu jako stawiającego na firmy rodzinne i włączającego się w poszerzanie międzynarodowych możliwości rodzimego biznesu.

Szczegóły wydarzenia i rejestracja na stronie www.u-rodziny.pl

Do zobaczenia w Toruniu.