Paweł Gruza to był wiceminister finansów i były wiceminister skarbu. Odpowiadał na tych stanowiskach m.in. za reformę systemu podatkowego i uszczelnienie VAT, oraz reformę nadzoru nad spółkami skarbu państwa.

Wcześniej był wspólnikiem oraz członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a także partnerem kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax w latach 2007- 2016. Pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst & Young w latach 2000 – 2006. Zarządzał interdyscyplinarnymi projektami doradczymi dla firm krajowych oraz zagranicznych, w sektorze przemysłowym oraz finansowym.

Ostatnio był wiceprezesem KGHM ds. aktywów zagranicznych.

Reklama

Iwona Duda była prezesem PKO BP przez 10 miesięcy - stanowisko objęła w październiku, zastępując w tym fotelu Jana Emeryka Rościszewskiego. Wcześniej przez 12 lat największym polskim bankiem rządził Zbigniew Jagiełło, który złożył dymisję w maju 2021 r.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

(ISBnews)