Atelier Residence jest to obiekt wielofunkcyjny składający się w z funkcji mieszkaniowej (około 80 proc. powierzchni użytkowej), funkcji usługowo-handlowej (około 14 proc. powierzchni użytkowej) i biurowej (około 8 proc. powierzchni użytkowej). Nowy budynek będzie mieć 15 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne, w których zlokalizowano garaże oraz infrastrukturę techniczną. W części parterowej stworzony będzie pasaż o nazwie Atelier, łączący ulice Bagno i Próżną. W pasażu zlokalizowano wejścia do części biurowej i do części usługowo-handlowej. Na parterze i pierwszym piętrze zlokalizowano część usługowo-biurową z wewnętrznym, przeszklonym dziedzińcem z głównym wejściem od pasażu Atelier o powierzchni około 4 tys. mkw. Budynek ma trzy wejścia do części apartamentowej od ulicy Bagno.

Nowa inwestycja będzie miała charakter rezydencji. Reprezentacyjne wejścia i eleganckie hole wraz z recepcją, wykończone kamieniem najwyższej klasy wraz z alabastrowymi sufitami i okładzinami drewnianymi, stanowić będą elegancką wizytówkę. Do wykończenia inwestycji zostaną użyte materiały wykończeniowe najwyższej klasy. Połączenie wyrafinowanego stylu z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi przy wystrojach wnętrz spowoduje, że wygląd holi wejściowych, kabin windowych, korytarzy, schodów, jakość stolarki drzwiowej i okiennej będzie interesujący. Atelier Residence zaprojektowano tak, aby powstały zarówno mieszkania kameralne, jak i reprezentacyjne apartamenty. Autorom projektu zależało na stworzeniu zarówno w małych, jak i w dużych wnętrzach wrażenia przestronności. Większość apartamentów ma duże loggie, będące przedłużeniem pokoi dziennych. Konstrukcja budynku zapewnia dużą elastyczność aranżacji funkcjonalnej mieszkań, tak aby przyszły mieszkaniec mógł dostosować przestrzeń wewnętrzną do swoich indywidualnych potrzeb, a także łączyć ze sobą sąsiadujące apartamenty. W mieszkaniach wyraźnie odzdzielono część dzienną od części nocnej. Powierzchnie mieszkań: od 41 do 200 mkw.

W Atelier Residence będzie 185 apartamentów zlokalizowanych od drugiego do 14 piętra. Cena 1 mkw. będzie zaczynać się od poziomu 12,5 tys. zł brutto. Miejsca parkingowe w garażu podziemnym będą oferowane za 70 760 zł brutto. Mieszkania sprzedawane będą bez wykończenia, chociaż oferowany będzie również program wykończenia mieszkań. Podstawowa oferta wykończenia to standard bez podłóg i białego montażu. Każdy apartament może być objęty nowatorskim programem wykończeniowym. Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2007 r. Oddanie do użytkowania przewidywane jest na koniec 2008 roku.

BOŻENA WIKTOROWSKA