Ogrody Wilanowa zaprojektowała pracownia architektoniczna Jasiński Kruszewski Architekci. W każdym z budynków osiedla znajdzie się od sześciu do dziesięciu mieszkań o powierzchni od 62 do 144 mkw. Przewidziano też apartamenty dwupoziomowe, usytuowane na parterze i pierwszym piętrze. Ostatnie piętro w każdym budynku będzie nieco cofnięte w głąb budynku. Dzięki temu zlokalizowane tutaj mieszkania dysponować będą przestronnymi, kilkudziesięciometrowymi tarasami, rozciągającymi się wzdłuż całej kondygnacji. Każde mieszkanie będzie miało balkon lub taras, a lokale na najniższej kondygnacji - własne ogródki. Elewacje zostaną wykończone piaskowcem, a wejścia do klatek schodowych ozdobi granit. Zamontowane będą również przeszklone ściany, złożone z zamontowanych panoramicznych okien typu balkonowego. Deweloper zapewnia, że stolarka okienna zostanie wykonana z drewna.

Projekt przewiduje specjalne miejsce na urządzenie placu zabaw dla dzieci. Pod osiedlem zaprojektowano podziemny parking na 122 samochody. Teren osiedla będzie ogrodzony, w budynku frontowym znajdzie się wydzielone pomieszczenie dla ochrony. Pomiędzy budynkami zostaną posadzone ozdobne jabłonie, lipy, klony i jarzębiny.

Ceny mieszkań zawierają się widełkach 7,9 - 11 tys. zł brutto za mkw. Garaże, balkony, tarasy i ogródki są już wliczone w tę cenę. Mieszkańcy lokali o powierzchni powyżej 100 mkw. będą mieli do dyspozycji dwa miejsca parkingowe. Ukończenie inwestycji przewidziane jest na początek 2008 roku.

Deweloperem inwestycji jest spółka Pro-Urba Polska, należąca do hiszpańskich grup kapitałowych: Grupo Proconsol, Urbanizadora XXI oraz Immobiliaria Del Ebro.

Przygotowała BOŻENA WIKTOROWSKA i JACEK PIASECKI