Atutem lokalizacji osiedla jest usytuowanie w starej części Wilanowa, bliskość terenów rekreacyjnych, liczne trasy spacerowe i ścieżki rowerowe. Kilka minut jazdy samochodem lub autobusem miejskim wystarczy, aby dotrzeć do stacji metra Wilanowska.

W Wilanów Residence powstanie sześć czterokondygnacyjnych, połączonych ze sobą budynków, w których znajdzie się od ośmiu do dziesięciu apartamentów. Każdy z budynków nazwany zostanie imieniem greckiej bogini (Afrodyta, Atena, Demeter, Nike, Iris i Selene). Metraż mieszkań wahać się ma od 44 do 107 mkw. Na jednej kondygnacji przewidziano maksymalnie po cztery apartamenty.

Każde mieszkanie posiadać będzie balkon lub taras. Metraż tych ostatnich wyniesie od 10 do 50 mkw. Na 80 apartamentów przewidziano 81 miejsc parkingowych w podziemnym garażu. Mieszkańcy apartamentów na piętrze będą mieli do dyspozycji ogródki.

Ceny za metr kwadratowy zawierają się w widełkach 8,5 - 11,5 tys. zł brutto. Cena mkw. balkonu lub tarasu wynosi 40 proc. ceny mkw. mieszkania. Koszt wykupienia miejsca w garażu to 44 tys. zł brutto.

Przy projektowaniu Wilanów Residence szczególny nacisk położono na wysoki standard architektury i wykończenia lokali - twierdzi deweloper. Elewacje zewnętrzne zostaną wyłożone piaskowcem. Eleganckie lobby prowadzić ma na dziedziniec-patio z egzotyczną roślinnością, urządzony w stylu japońskim, skąd będzie się wchodziło do wykładanych naturalnym kamieniem holi do poszczególnych budynków. Windy umożliwią komunikację każdej z kondygnacji mieszkalnych z podziemnym garażem. Mieszkania mają zostać wyposażone w panoramiczne okna ze stolarką z mahoniu oraz w marmurowe parapety. Każdy z lokali ma dysponować własną komórką lokatorską. Wokół osiedla zaprojektowano efektownie zagospodarowane tereny zielone. Wilanów Residence będzie ogrodzona i strzeżona przez całą dobę. Przewidziano także uruchomienie recepcji i zainstalowanie wideofonów. Deweloper planuje zakończnie budowy osiedla w sierpniu 2009 r.

 

Przygotowała BOŻENA WIKTOROWSKA i JACEK PIASECKI