Firma deweloperska Magnus Group rozbudowała i zmodernizowała sześciokondygnacyjną część frontowej kamienicy z zachowaniem jej przedwojennego stylu. Od strony północnej dobudowano siedmiokondygnacyjne skrzydło. W części frontowej kamienicy na piętrach od I do IV znajdują się dwu- i trzypokojowe apartamenty, zaś na ostatniej kondygnacji zaprojektowano dwa penthouse'y, z przestronnymi tarasami widokowymi. W podpiwniczeniu obiektu znajdują się komórki lokatorskie oraz pomieszczenia rekreacyjne, w tym m.in. sauna i sala do fitness do wyłącznego użytku mieszkańców.

Budynek wyposażono w dwie windy. Zarówno w części frontowej, jak i w nowo budowanym skrzydle na poziomie parteru znajdują się powierzchnie komercyjne przeznaczone na handel, usługi i biura. Układ tych lokali umożliwia indywidualną aranżację pomieszczeń. Wewnątrz budynku zastosowano rozwiązania typowe dla lat dwudziestych XX w., m.in.: marmurowe schody i podesty z białego i czarnego kamienia, żeliwną balustradę z drewnianym uchwytem. Szczególny charakter pomieszczeniu nadają lustra, sztukaterie na ścianach i sufitach klatek schodowych.

Zewnętrzna część kamienicy również nawiązuje do przedwojennych tradycji architektonicznych. Fasada budynku jest zbliżona do tej sprzed wieku. W bramie zachowano oryginalny, istniejący układ pilastrów i gzymsów, które oświetlono stylowymi lampami. Pozostawiono również oryginalne stalowe oboje. Elewacje podwórzowe oraz budynek nowego skrzydła powstały na podstawie nowych projektów architektonicznych. Autorem projektu architektonicznego całej nieruchomości jest biuro projektowe PRO-ART Anny Rostkowskiej.