Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa rozmawiała z wicekanclerzem Niemiec o utrzymaniu niskich cen energii - poinformowała szefowa resortu klimatu w mediach społecznościowych.

"Dzisiaj w Luksemburgu spotkałam się z Robertem Habeckiem, ministrem klimatu i energii, wicekanclerzem DE. Rozmawialiśmy m.in. o PL stanowisku, które przedstawimy podczas Rady @EUCouncil ds. energii, w tym o naszym priorytecie - utrzymaniu niskich cen energii" - napisała Moskwa na Twitterze.

Minister Moskwa w piątek poinformowała PAP, że Polska będzie finalizować porozumienie z Niemcami w sektorze rafineryjno-naftowym; treść dokumentu jest już wynegocjowana.

"Będziemy finalizować porozumienie ze stroną niemiecką (w sektorze rafineryjno-naftowym - PAP). Chcemy podpisać porozumienie o współpracy; nadal trwają rozmowy biznesowe między PERN-em a niemieckimi operatorami, ale czekamy na ostateczne wycofanie udziałów rosyjskich z rafinerii Schwedt" - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w rozmowie z PAP podczas Kongresu 590.

Wskazała, że dokument zakłada ściślejszą współpracę rafinerii, zwiększenie wykorzystania gdańskiego terminala i jego mocy magazynowania.(PAP)