Na blisko dwuhektarowej działce zlokalizowanej przy ul. Codziennej warszawski deweloper Dolcan zaplanował budowę 48 domów w zabudowie szeregowej, z działkami od 200 do prawie 500 mkw. Powierzchnia segmentów wynosi 214 mkw., chociaż część domów, położonych w narożnych częściach osiedla, będzie miała powierzchnię powiększoną o ok. 60 mkw. Budynki mają trzy poziomy, każdy z określoną funkcją. Parter mieści salon z jadalnią oraz strefę kuchenną. Na tym poziomie znajduje się również garaż na dwa pojazdy. Na drugim poziomie rozlokowane są trzy sypialnie oraz gabinet, jedna lub dwie łazienki i obszerne garderoby.

Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest funkcja najwyższej kondygnacji. 35-metrowe pomieszczenie z łazienką i wc może spełniać rolę, w zależności od potrzeb czy upodobań, przestronnej pracowni, sali do ćwiczeń i rekreacji lub rodzinnej świetlicy z bezpośrednim wybiegiem na 55-metrowy, w części zadaszony taras. Warto podkreślić, że tarasy są usytuowane w sposób zapewniający warunki pełnej intymności, w separacji od sąsiadów. Inwestycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie pod względem architektonicznym. Projektanci kreowali bardzo nowoczesną bryłę budynków, z licznymi przeszkleniami, przewidując użycie proekologicznych, naturalnych, a zarazem eleganckich materiałów wykończeniowych elewacji, m.in. piaskowca i drewna.

- Należy podkreślić znakomitą, centralną w stolicy lokalizację osiedla, zaledwie 6 km w linii prostej od warszawskiej Starówki - akcentuje Sławomir Doliński, przewodniczący rady nadzorczej firmy Dolcan.

Zarazem jest to osiedle usytuowane w okolicy prawdziwie zacisznej, wolnej od wielkomiejskiego zgiełku.

Inwestor pomyślał o wprowadzeniu ekonomicznych i nowoczesnych solarnych systemów ogrzewania, o klimatyzacji, wentylacji z odzyskiem ciepła, użyciu automatyki i elektroniki do obsługi domu i jego urządzeń.

Szczególną wagę inwestor przykłada do kwestii bezpieczeństwa. Osiedle będzie w pełni strzeżone i monitorowane. Oprócz standardowych środków, w tym ochrony i monitoringu, zastosowane zostaną dodatkowe systemy i instalacje gwarantujące pełną ochronę domów i ich mieszańców.

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywane jest latem bieżącego roku. Projekt osiedla i segmentów został opracowany przez renomowaną pracownię AGK Architekci.