Saska Kępa już w latach dwudziestych XIX wieku była miejscem niedzielnego wypoczynku mieszkańców stolicy. Specyficzna atmosfera, wspaniałe otoczenie, spokój, cisza, a także łatwy dostęp do wszelkich wielkomiejskich funkcji: oświatowych, kulturalnych, handlowych, rekreacyjnych i rozrywkowych powodują, że Saska Kępa od początku swojego istnienia postrzegana jest jako dzielnica prestiżowa. Dlatego też chętnie osiedlają się tutaj obcokrajowcy, tu też swoje siedziby mają ambasady wielu państw i międzynarodowe korporacje.

Charakterystyczne dla Saskiej Kępy rozwiązania urbanistyczne, z dominującymi obszarami zabudowy willowej, i liczne w okolicy udogodnienia rekreacyjne stwarzają komfortowe i niespotykane w skali Warszawy warunki do mieszkania i wypoczynku. Walory lokalizacyjne wzmacnia świetne połączenie z innymi dzielnicami: Trasa Łazienkowska i ul. Waszyngtona pozwalają dotrzeć w ciągu kilku minut do centrum miasta.

Dzięki przeważającej zabudowie jednorodzinnej i dużej liczbie strzeżonych obiektów Saska Kępa to jedna z najspokojniejszych dzielnic Warszawy. Dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Zwycięzców II zastosowane zostaną nowoczesne systemy ochrony, monitoringu i kontroli dostępu. Nowy zespół mieszkalno-usługowy na Saskiej Kępie jest kontynuacją wyważonej architektury porządkującej zagospodarowany fragment pierzei ul. Zwycięzców. Powierzchnie zaprojektowanych mieszkań wynoszą od 32 do 100 mkw.