statystyki

Ściągawka przedsiębiorcy 2015: Nowe zasady rejestracji, dodatkowe wymogi

autor: _13.01.2015, 12:06; Aktualizacja: 13.01.2015, 12:41

Nowe obowiązki dla wpisanych do KRS. Nie tylko zmieniły się zasady rejestracji, lecz także pojawiły się dodatkowe wymogi, m.in. składania informacji o dniu kończącym rok obrotowy.

Obowiązek ten dotyczy podmiotów wpisanych do rejestru. Ustawa z 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych (...) nie precyzuje przy tym, o jakie podmioty bądź o który rejestr spośród rejestrów prowadzonych w ramach Krajowego Rejestru Sądowego chodzi (art. 7 ust. 1 ustawy). Dlatego przyjąć należy, że obowiązek ten nałożony został na wszystkie podmioty zobowiązane do corocznej sprawozdawczości, nawet te nieprowadzące pełnej księgowości. Znajduje to potwierdzenie w celu tej regulacji – mianowicie ma ona umożliwić sądowi rejestrowemu weryfikację, czy dany podmiot wykonał ciążące na nim obowiązki w zakresie złożenia temu sądowi sprawozdania finansowego wraz z uchwałami w przedmiocie jego zatwierdzenia, przeznaczenia zysku lub pokrycia straty oraz udzielenia absolutorium.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane