Państwa przegrywają walkę z korporacjami. Czy umowa handlowa UE z USA coś zmieni?

autor: Rafał Woś10.01.2015, 08:15; Aktualizacja: 10.01.2015, 09:09
Gavin McFarlane brytyjski prawnik, autor wielu książek dotyczących własności intelektualnej. Pracował jako wysoki funkcjonariusz w Głównym Urzędzie Ceł i Akcyzy oraz w londyńskim City. Gavin McFarlane będzie gościem konferencji „Czy kapitalizm może przetrwać?”, która odbędzie się w 2015 r. w Warszawie

Gavin McFarlane brytyjski prawnik, autor wielu książek dotyczących własności intelektualnej. Pracował jako wysoki funkcjonariusz w Głównym Urzędzie Ceł i Akcyzy oraz w londyńskim City. Gavin McFarlane będzie gościem konferencji „Czy kapitalizm może przetrwać?”, która odbędzie się w 2015 r. w Warszawieźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Gdy ustawodawca uderza w interesy korporacji, zaczyna się próba sił, z której państwo coraz częściej wychodzi pokonane. By wygrać, biznes susem kangura wskakuje od razu na poziom instytucji ponadnarodowych, które stają po jego stronie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • junior(2015-01-11 12:00) Zgłoś naruszenie 00

  aby temu zaradzić trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka motywacja może zadziałać skuteczniej na rządzących polityków w Unii Europejskiej niż wsparcie, jakie otrzymują pod stołem od strony korporacji, które są obecnie traktowane przez polityków jak przysłowiowe święte krowy. Może trzeba ogłosić w Unii Europejskiej ogólnoeuropejski jednodniowy strajk. Wszystkie związki zawodowe w Unii Europejskiej łączcie się w tym celu.

  Odpowiedz
 • senior(2015-01-11 11:33) Zgłoś naruszenie 00

  zarządy takich korporacji mają z tego bardzo duże korzyści co ich bardzo motywuje aby utrzymać taki stan rzeczy w przeciwieństwie do polityków, którzy nie pogardzą kilometrówkami a co dopiero wsparciem, jakie oferują im pod stołem wielkie korporacje. Potulne ciele dwie matki ssie. Niestety taka krótkowzroczność, jak zawsze znowu doprowadzi do konfliktów, które kończą się konfliktami zbrojnymi, gdyż grupy interesu działają jak mafie stale dążące do maksymalizacji zysków. Stąd na ich czoło wybiera się ludzi o osobowości psychopatycznej, którzy świetnie potrafią grać ale w rzeczywistości są zimnymi ... , którzy nie mają skrupułów. Liczy się cel, jaki przed nimi postawiła korporacja. My popełniamy błąd bo mierzymy ich naszą miarą a to są ludzie o osobowości psychopatycznej dla których liczy się tylko cel zagarnąć jak najwięcej dla siebie - reszta to pionki.

  Odpowiedz
 • a(2015-01-10 14:49) Zgłoś naruszenie 00

  Nic nowego. Schetyna już liże buty USA i chce naszych chłopców włączyć w walkę z terroryzmem. Globalnie USA rozwala cały świat od dawna. A nasze durnowate elity walczą z Moskwą - to jedyny kraj /bo europejczycy/, którzy stanowią naturalną przeciwwagę dla USA, NATO i Unii. Nasi nienormalni chłopcy z ze Zgromadzenia Narodowego i rządu popierają samobójczą walkę Ukrainy z Moskwą. Putin się wkurzył i nie będize wspólnych inwestycji. USA sprzedają swoje towary /niedługo ceny ropy znowu wzrosną. Do poz. 1 - zacznij Pan czytać angielską literaturę no i naszych pozytywistów. Polecam też Tolkiena. W życiu, między zwierzętami i ludźmi jest stała walka i więcej nic. Ale warto jest żyć.

  Odpowiedz
 • PO lak(2015-01-10 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem w szoku po tym co przeczytałem... czy faktycznie ma już szans ochrony państw, ich obywateli oraz ich systemów konstytucyjnych przed przestępcami?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane