To prawie o 7 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie. Najwięcej pieniędzy, bo 15,3 mld złotych przeznaczymy na Święta, czyli 6 procent więcej niż w zimie 2013/14. Średnio statystyczna rodzina wyda na nie 1031 złotych, czyli 50 złotych więcej niż przed rokiem. Największe kwoty pochłoną prezenty. Więcej wydamy też na Sylwestra - w sumie 10 miliardów złotych. Przeciętnie gospodarstwo domowe przeznaczy ten ten cel prawie 700 złotych.

Najważniejszą pozycją w sylwestrowym budżecie będzie żywność oraz napoje bezalkoholowe. Spadną natomiast łączne wydatki na alkohol, o 2% do 860 mln zł. Nieco więcej (bo blisko 873 mld zł) pochłoną wydatki związane z wyjściem na bal lub zorganizowaną imprezę. 

W momencie przeprowadzenia badania 88% respondentów miało już sprecyzowane plany sylwestrowe. Tak samo jak rok temu blisko 60% dorosłych Polaków powita Nowy Rok w domu, w gronie najbliższych. Na prywatną imprezę wybiera się 12%.  Z raportu wynika poza tym, że w tym roku więcej wydamy na wyjazdy zimowe - 4,6 mld złotych. Badanie przeprowadzono w pierwszym tygodniu grudnia, wzięło w nim udział 1016 dorosłych Polaków.