Jerzy Góra jest obecnie członkiem rady nadzorczej PIR oraz przewodniczącym rady nadzorczej PKO BP. Pełni również, od stycznia 2010 roku, funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Wcześniej pracował m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych. Był wiceprezesem zarządu Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA, zastępcą dyrektora Naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie i dyrektorem Departamentu w Banku Morskim SA. Pracował także w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji II.

Jest doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

PAP już w połowie listopada informowała, że Góra jest najpoważniejszym kandydatem na szefa PIR. Drugi z kandydatów, który znalazł się na krótkiej liście na stanowisko prezesa spółki, Michał Popiołek, finansista z mBanku, ma zostać członkiem rady nadzorczej PIR.

"Michał Popiołek na razie trafi do RN PIR, z czasem prawdopodobnie zasili zarząd spółki" - powiedziało PAP źródło.

Wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa wskazywali, że nowy prezes spółki ma być wybrany do końca listopada.

bg/ jtt/