Brzmi zaskakująco? Trzeba tylko przyjrzeć się procesowi produkcji wkładów, by zrozumieć, że to zdecydowanie bardziej złożone elementy, niż się powszechnie wydaje – i w związku z tym, nie tak łatwo jest zastąpić. Kasety z tonerem pierwsze konstruowane są z dziesiątków elementów, m.in. listy rozprowadzającej i czyszczącej, wałka przewodzącego energię elektryczną oraz tonera złożonego z wosku, żywicy, pigmentu, a także wielu innych opracowanych w warunkach laboratoryjnych substancji. W każdej kasecie może znajdować się aż do 5 miliardów cząsteczek, powstałych z tej "receptury"! Dodatkowo jej proporcje dostosowane są do rodzaju drukarki, z którą toner tworzy spójny system.

Nie zapominajmy również, że skład tonera jest zastrzeżony i producenci zamienników nie są w stanie go odtworzyć. W praktyce oznacza to, że twoja firma stosując zamienniki, będzie musiała drukować więcej, bo część wydruków będzie niskiej jakości i nada się do śmietnika, a w efekcie kupować kolejne wkłady częściej. Podobnie rzecz ma się w przypadku tuszów do drukarek atramentowych. Wielofunkcyjne urządzenia drukujące HP z serii Officejet Pro X tylko wraz z wysokiej jakości tuszami pigmentowymi mogą pozwolić na pełne korzystanie z najnowszej technologii. Zawarty w tuszach barwnik nie rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu wydruki są odporne na wodę i działanie światła, a w porównaniu do tych z nieoryginalnych atramentów, charakteryzują się wysoką trwałością.

Jak wynika z przeprowadzonych przez firmę Quality Logic niezależnych badań, przy zastosowaniu oryginalnych tuszów HP, można wydrukować 34,7% więcej stron niż przy użyciu zamienników. Jak widać, oszczędności poczynione przy zakupie tych ostatnich są tylko pozorne - prócz większej wydajności druku użytkownicy oryginalnych tuszów w mniejszym stopniu eksploatują sprzęt, a także zyskują reprezentacyjne, gotowe do użytku biznesowego dokumenty. Urządzenia z serii HP Officejet Pro X efektywnie służą wielu firmom na całym świecie: są łatwe w obsłudze, umożliwiają drukowanie wprost z portu USB, szybką i bezproblemową wymianę wkładów, a także nieskomplikowane podłączenie innych urządzeń.

 Warto pamiętać, że nawet minimalne odejście od oryginalnego składu tonera lub atramentu powoduje usterkę w systemie, która niekiedy (np. w momencie wylania się zawartości zamiennika) może prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia sprzętu. O ile korzystniej jest stosować wysokiej jakości tusze, które nie tylko zwiększają wydajność drukowania, lecz również umożliwiają pełne korzystanie z technologii HP PageWide? Dzięki nieruchomej głowicy drukującej o szerokości arkusza papieru, cała strona wydruku powstaje w jednym przebiegu, a możliwość jednoczesnego drukowania dwustronnego pozwala na zaoszczędzenie papieru, czasu i nakładu pracy. Podsumowując: pieniędzy. Bez konieczności uzupełniania można wydrukować nawet do 1050 stron! Dodatkowo, urządzenia HP z serii Officejet Pro X posiadają certyfikat ENERGY STAR® - zużywają do 50% mniej energii niż stosowane w firmach standardowe drukarki laserowe (co to prowadzi do kolejnych oszczędności).

Korzyści ze stosowania oryginalnych tuszów HP z urządzeniami serii Officejet Pro X można odczuć nie tylko w budżecie firmy, lecz również w jej wizerunku. Barwne, trwałe i atrakcyjne dokumenty świadczą o tym, że przedsiębiorstwo stawia na wysoką jakość nawet w najdrobniejszym aspekcie swojej działalności.

Tekst powstał przy współpracy z HP