Po bardzo udanym sezonie wakacyjnym nadal rośnie liczba klientów rezerwujących zagraniczne wyjazdy w biurach podróży. W ostatnich tygodniach było ich o 13,5 procent więcej niż przed rokiem.

Gdy Europę opuszczają upały, chętniej korzystamy z oferty Afryki Północnej - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Artur Frelek z alltravel.pl. Dodał, że największym zainteresowaniem cieszą się bliższe kierunki, jak Egipt, ale rośnie też liczba chętnych na dalsze wyjazdy. W opinii eksperta ma na to wpływ oferta tańszych i bardziej wygodnych przelotów dreamlinerem czarterowanym przez biura podróży od LOT-u.

Przed wyjazdami do Afryki Polaków nie odstrasza ebola, choć jak zauważa Artur Frelek, zdarzają się turyści, którzy o to pytają. Rozmówca IAR podkreśla, że pytają biorą to pod uwagę przede wszystkim osoby podróżujące w głąb Afryki. W ostatnim tygodniu ponad jedną trzecią rezerwacji, według raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, stanowił Egipt. Co piąty klient zamawiał wyjazd do Hiszpanii.