"Photon Energy ogłosił zamiar przeprowadzenia emisji obligacji korporacyjnych, które w pierwszym kroku będą oferowane w drodze zamiany posiadaczom obligacji 2017/2022 i zapadających w 27 października 2022 r. oprocentowanych na 7,75% (DE000A19MFH4). Nowe obligacje nieobjęte przez dotychczasowych obligatariuszy zostaną zaoferowane w drodze oferty publicznej i oferty prywatnej inwestorom kwalifikowanym w Niemczech, Austrii i Luksemburgu oraz potencjalnie z kilku innych krajów Europy Środkowej' - czytamy w komunikacie.

"To, czy i w jakim zakresie obligacje zostaną wyemitowane, będzie zależało od wyniku wstępnych rozmów z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi oraz warunków rynkowych" - podkreślono.

Spółka podała także, że firma Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, jako wyłączny globalny koordynator oferty zorganizuje wstępne działania i będzie zarządzać potencjalną transakcją emisji obligacji.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)