statystyki

Komorowski chce do strefy euro. Rząd boi się potknąć przed wyborami

autor: Grzegorz Osiecki24.09.2014, 07:00; Aktualizacja: 24.09.2014, 07:50
Prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz, podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu, 22 bm. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz, podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu, 22 bm. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszkaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Prezydent zamierza ożywić dyskusję o wejściu Polski do unii walutowej. Ale premier Ewa Kopacz i członkowie jej gabinetu mają na głowie wybory i nie mają zamiaru ściągać na siebie nowych problemów

Bronisław Komorowski przypomina rządowi o kursie na euro. Dla prezydenta i jego doradców to kwestia już nie tylko obaw o pozostanie na marginesie europejskiej integracji, ale także dodatkowej osłony przed skutkami ekspansywnej polityki Rosji. – Im więcej mechanizmów zabezpieczających nas przed narażaniem jej na destabilizację, tym lepiej. Można sobie przecież wyobrazić także sytuację zagrożenia polskiej waluty – zauważa minister z Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (10)

  • aaaa(2014-09-24 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    niech przemnożą minimalną x4 i możemy wejść

    Odpowiedz
  • Lex(2014-09-24 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekonski, siedz cich. Dosyc namieszales z wetem odnosnie ochrony gruntow, fachowcu od siedmiu bolesci.

    Odpowiedz
  • Jak chce ....(2014-09-24 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    To nie będzie miał szans na drugą kadencję ...

    Odpowiedz
  • Lex(2014-09-24 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekonski, siedz cicho. Dosyc namieszales z wetem odnosnie ochrony gruntow, fachowcu od siedmiu bolesci.

    Odpowiedz
  • wejście do euro-owszem,pod warunkiem..............(2014-09-29 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    zrównania płac i przepisów dotyczących okradania swoich obywateli przez rządzących w Polsce.Nadzór europejski na wysokie premie oraz odprawy.Dotkliwe kary pieniężne osobowe za odpowiedzialność finansów państwa---no i mamy finał że szlachta wtedy zrezygnuje z wejścia do euro!!!

    Odpowiedz
  • cztając(2014-09-29 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dużo już się pisało i mawiało o wejściu w strefę Euro. Może w końcu ktoś zacznie to robić. Choćby dziś. Dość już okradania nas przez nasze banki.
    Euro w Polsce TAK.
    Ale: Zakładanie kont : lokat, kredytów w dowolnym banku strefy Euro.
    Wynagrodzenie minimalne 1070 euro miesięcznie.
    Swobodny wybór kraju do świadczeń zdrowotnych i emerytalnych.
    Jak mamy być Europejczykami to niech wszyscy tak nas traktują również od strony finansowej.
    I wówczas podpisuję się oburącz za Euro w Polsce.
    Dość płacenia haraczu za wymianę walut to tylko zwiększa koszty działalności gospodarczej.

    Odpowiedz
  • leydy(2014-10-05 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski chce do strefy euro.
    -JA TEŻ ALE Z JEGO GAŻA!!!

    Odpowiedz
  • EU(2014-10-12 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Pan Komorowski chce do strefy euro niech wchodzi ,ale sam!
    Jeżeli w Polsce będą takie same płace,emerytury itd. to i owszem.
    Rosja ,jeżeli będzie chciała to nas wykończy gospodarczo z euro czy bez.
    Pytanie: dlaczego Wielka Brytania nie przyjęła euro jako waluty? Może ktoś odpowie?!

    Odpowiedz
  • brrrr(2014-12-11 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Chętnie...ale min., płaca jak w Jewropie. Inaczj będziemy protestować. A Słońce Peru nich nam tu już nie miesza. Wystarczy dziadostwa.

    Odpowiedz
  • janusz(2015-01-12 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    "Nie chcem, ale muszem" - trzeba bedzie glosowac na Dude, moze uda mu sie powstrzymac tych zdrajcow, ktorzy za eurosrebrniki zniszcza Polske.

    Odpowiedz