Rada nadzorcza PIR odwołała z funkcji prezesa

Koniec misji prezesa Grendowicza. Wczoraj został odwołany z funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych, dziś podziękował współpracownikom.

-Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Mariusza Grendowicza z funkcji Prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych S.A. Członkowie Rady podziękowali Mariuszowi Grendowiczowi za zakończenie fazy organizacji spółki oraz za jego wkład w jej rozwój.Równocześnie Rada zdecydowała o rozpoczęciu procedury konkursowej,prowadzącej do wyłonienia nowego Prezesa. Do czasu jej zakończenia Zarząd spółki będzie działał w dwuosobowym składzie - poinformowała w komunikacie Rada Nadzorcza PIR.

W komunikacie Mariusza Grendowicza czytamy, że jego odwołanie nastąpiło szybciej niż się spodziewał. Decyzję w tej sprawie "przyjął do wiadomości". Równocześnie podkreślił, że w półtora roku stworzył od podstaw wyspecjalizowany fundusz i skupił wokół niego fachowców w dziedzinie finansowania strategicznych inwestycji infrastrukturalnych. Jak podkreślił, w ciągu 10 miesięcy udało mu się skończyć pierwszą inwestycję. Trwały też zaawansowane prace nad kolejnymi. 2-3 z nich miały zostać skończone jeszcze w tym roku. Dzięki tym pracom do końca przyszłego roku mają powstać strategiczne projekty infrastrukturalne o łącznej wartości co najmniej 10 miliardów złotych. Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe powstała w ramach Programu Inwestycje Polskie. Jej celem jest zapewnienie finansowania długoterminowych i rentownych projektów infrastrukturalnych na terytorium Polski.