Ministerstwo Rozwoju, Przedsiębiorczości i Technologii poinformowało Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, że do wykazu prac legislacyjnych i programowych RM wpisano projekt rozporządzenia zakładającego kontynuację pomocy przyznanej na podstawie wcześniejszych rozporządzeń RM w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 - czytamy w komunikacie Biura.

Wcześniej Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do byłego wicepremiera i byłego ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina o wydanie rozporządzenia do Tarczy Branżowej w celu przedłużenia stosowania mechanizmów pomocowych dla branż, które ze względu na obostrzenia gospodarcze nie mogły uzyskiwać przychodów w maju i czerwcu tego roku.

Reklama

Według MRPiT wsparcie dla tych przedsiębiorców oferowane będzie w dwóch podstawowych formach: jednego dodatkowego świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek ZUS za maj 2021 r.

Planowany termin przyjęcia projektu rozporządzenia przez Radę Ministrów wyznaczono na III kw. 2021 r. - podano w komunikacie.