Paczka od kuriera zostawiona u sąsiada? To nie jest najlepszy pomysł

autor: Tomasz Jurczak06.08.2014, 08:30; Aktualizacja: 06.08.2014, 10:53
paczka-kurier

Telefon od kuriera kiedy jesteśmy poza domem to niemal standard. Nawet jeśli uprzednio decydujemy się podać planowe godziny odbioru.źródło: ShutterStock

Czy odbiór paczki przez osoby trzecie jest dla nas korzystny? Jeśli doręczona przesyłka będzie zniszczona lub niekompletna, a nie odbierzemy jej osobiście, o wiele trudniej będzie nam udowodnić, że zniszczenie dokonane zostało w trakcie przewozu, a nie już po odbiorze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • rendy(2014-08-06 14:01) Zgłoś naruszenie 121

    Szczerze, nie znoszę doreczen kurierskich, należy brać urlop by dostać przesyłkę, taka kurierska usługa to żart.

    Odpowiedz
  • Vox61(2014-08-06 14:18) Zgłoś naruszenie 11

    Trudno mi było ostatnio wytłumaczyć kurierowi z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej ,że nie mieszkam ani w domofonie ani w skrzynce na listy tylko na trzecim piętrze budynku pod konkretnym numerem. Zamiast się tam pofatygować - zostawiał mi awizo . Polecony dotarł dopiero za trzecim razem .

    Odpowiedz
  • starszy od węgla(2014-08-06 15:10) Zgłoś naruszenie 11

    Firmy przewozowe zatrudniają pseudo kurierów "z łapanki" W praktyce oznacza to tylko tyle,że Ci kompletnie są do wykonywanego zawodu nieprzygotowani,znajomość przepisów o których mowa w art.to fikcja i dla nich abstrakcja.Oni są zaprogramowani tylko na pobranie paczki z magazynu i dostarczenie jej pod wskazany adres.Rozliczani są z czasu,ilości doręczonych.Natomiast w jaki sposób to czynią,jak reagują na kwestie "reklamacja" lub"sprawdzenie przesyłki przed podpisaniem" wiedzą Oni sami i Ci którzy są odbiorcami.Z profesjonalizmem to ma tyle wspólnego co kamień węgielny z węglem kamiennym.Nie ma na rynku w Polsce dobrze przygotowanej z dobrą kadrą firmy kurierskiej.Pracują pod szyldami uznanych marek,oraz dobrze wykonanych stron www.Na tym kończy się podobieństwo i wspólny mianownik.Wszystkie inne aspekty to fikcja literacka osób które tym zarządzają.

    Odpowiedz
  • gol(2014-08-06 16:54) Zgłoś naruszenie 41

    bez wielkich problemów można dojść swoich praw - gdyż dostarczenie przesyłki osobie trzeciej przez kuriera bez wyraźnego wskazania przez nadawcę nowego odbiorcy jest traktowane jako doręczenie osobie nieuprawnionej

    Odpowiedz
  • prywatny(2014-08-06 22:24) Zgłoś naruszenie 183

    To, że ktoś mieszka obok, wcale nie znaczy, że jest moim sąsiadem. Zwłaszcza, że go nie lubię.

    Odpowiedz
  • BMX(2014-08-07 00:31) Zgłoś naruszenie 24

    Kurier będzie musiał dostarczyć do rąk własnych - będzie przyjeżdżał kilkukrotnie i obciąży za to tego co towar wysłał. (super )
    Sprzedawca po iluś takich zapłatach wkurzy się i podniesie ceny za dostarczenie ( do rąk własnych)
    NIBY OK- sprzedawca nie poniesie kosztów kilkukrotnej próby doręczenia, firma kurierska zarobi więcej i będą zadowoleni . A odbiorca końcowy będzie też "niby zadowolony" bo kurier będzie przyjeżdżał do niego kilka razy ale już nie za darmo. NIE SZCZUJCIE LUDZI BĄDŹCIE NORMALNI I!!!

    Odpowiedz
  • Michał(2014-08-07 09:39) Zgłoś naruszenie 50

    Dlatego właśnie wolę paczkomaty. Odbieram kiedy mi wygodnie a nie wtedy kiedy sobie pan kurier zażyczy. Ci z Siódemki sa najgorsi. Powinni doręczać przesyłki do wieczora a już popołudniami nie idzie się z nimi dogadać. Porażka. Dzwonią dopiero przed samym doręczeniem, zamiast wcześniej sobie zaplanować trasę to jada "na pałę" pod podane adresy.

    Odpowiedz
  • konsument(2014-08-07 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł z punktu widzenia przewoźnika a nie klienta. Jeżeli zamawiamy towar jako konsument, a towar okaże się wadliwy, to i tak mamy reklamację wobec sprzedawcy, na którym spoczywa ciężar udowodnienia tego, że towar był nieuszkodzony itp. Ja tam nie przejmuję się kurierem, szkoda czasu na "błaganie" żeby poczekał kiedy ja będę sprawdzał paczkę.

    Odpowiedz
  • adresat(2014-08-08 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kazdy kurier i kazdy doręczyciel mi wmawia ze trzy razy w tygodniu - w tym i z DHL, i z DPD i z Poczty Polskiej - że nie mam prawa sprawdzić przesyłki przed jej formalnym odebraniem (złożeniem podpisu).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zabrzanin(2014-08-10 09:28) Zgłoś naruszenie 141

    kurierzy sami zostawiają przesylki u sąsiadów bez mojej zgody nawet nie informując mnie o tym fakcjie rylko sąsiad mi ją przynosi ze kurier zostawil u niego

    Odpowiedz
  • bi(2014-08-10 12:02) Zgłoś naruszenie 01

    a ja od lat korzystam z różnych firm kurierskich, dostaję często przesyłki.Zawsze dzwonią do mnie, jeśli mnie nie zastaną i albo umawiamy się na konkretnĄ godz, albo zostawiają u sąsiadki, z którą mam obustronną umowę na odbiór przesylek w razie nieobecności I jestem bardzo zadowolona z takiego stanu rzeczy, z działalności firm kurierskich i nie rozumiem, dlaczego tak sobie utrudniacie życie.

    Odpowiedz
  • mona(2014-11-14 17:20) Zgłoś naruszenie 10

    Co w przypadku jak kurier DHL zostawił bez mojej zgody i wiedzy komputer MAC wartości 6000zł. sąsiadce? Pomimo wskazanych na opakowaniu 2 numerów kontaktowych, nie zadzwonił. Komputer okazał się uszkodzony, o czym niezwłocznie zarówna nadawca jak i DHL zostali poinformowani. Kurier przyjeżdża, sporządza protokół i odmawia naniesienia na nim uszkodzeń w postaci zagnieceń kartonu, twierdząc że jest to nie istotne. Pomimo drugiej prośby naniesienia tych uszkodzeń w formularzu - kurier odmawia, pomimo iż oświadczam, iż odmowa następuje w obecności 16letniego syna,który jest tego świadkiem.Kurier swoim zachowaniem wprowadza nas świadomie w błąd),że jest to nie istotne i według niego zagnieceń nie ma. (!) Złoszoną reklamację DHL odrzuca z powodu - BRAKU ŚLADÓW USZKODZEŃ NA OPAKOWANIU!!! UBEZPIECZYCIEL (paczka była ubezpieczona) powołuje się na to samo i odmawia wypłaty odszkodowania. Czy ktoś miał podobny przypadek - jak się skończył

    Odpowiedz
  • Gość(2016-04-11 13:59) Zgłoś naruszenie 23

    W moim przypadku kurier zostawił paczkę u sąsiadki bez powiadomienia mnie o tym . Po 30 min przysłał sms-a z prośbą o kontakt do siebie . Po telefonie do niego otrzymaniu informacji o pozostawieniu przesyłki u sąsiadów . Dostałem białej gorączki - w głowie mi się nie mieściła taka nieodpowiedzialność . Nie chciałem już mu robić bałaganu w pracy i nie zgłosiłem tego do pocztexu . Z rozmowy z nim wynikało , że rozumie swój błąd , że nie wolno mu tak postępować . Finał tego zdarzenia : musiał pojechać do sąsiadki odebrać paczkę i z paczką przyjechać do mnie . DRODZY I SPRYTNI KURIERZY- RÓBCIE CO DO WAS NALEŻY I JAK NALEŻY .. W NICZYIM INTERESIE NIE JEST UŚWIADAMIANIE SĄSIADÓW SKĄD SIĘ OTRZYMUJE PACZKI I OD KOGO . WKALKULUJCIE SOBIE W RYZYKO ZAWODOWE WYPISANIE AWIZA . NIE WOLNO WAM TAK ROBIĆ .

    Odpowiedz
  • f(2016-12-30 13:13) Zgłoś naruszenie 10

    tylko co jak kurier bez naszej zgody pozostawi paczkę u sąsiada? bez upoważnienia taka paczka może zniknąć, a sąsiad postawił parafkę na odbiorze paczki, po której nikt nie dojdzie, kto i co. I co wtedy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz