Turcja to strategiczny rynek, który ma ogromne możliwości - ocenia wicepremier Janusz Piechociński. Wraz z grupą polskich przedsiębiorców
oraz przedstawicieli organizacji gospodarczych przebywa on z jednodniową wiztą w Ankarze. W tureckiej stolicy rozmawiał między innymi z ministrem gospodarki, a także brał udział w Polsko-Tureckim Forum Biznesu.

Minister gospodarki podkreślił, że Turcja jest w pierwszej 20 największych gospodarek świata, a niedługo będzie w pierwszej 10-tce. Dodał, że z państwem tym możemy współpracować na wielu polach - jednym z najważniejszych jest energetyka. Turcja modernizuje system energetyczny. I właśnie to jest jedna z płaszczyzn, na której możemy współpracować, zwłaszcza, że cieszymy się tu dużym uznieniem.

Janusz Piechocińśki zwraca także uwagę na fakt, że Turcja chce uruchomić elektronie na węgiel brunatny. Tu też można wykorzystać nasze doświadczenia, Według danych resortu gospodarki kraj ten pozostaje nadal głównym partnerem Polski z Bliskiego Wschodu i Azji. Według danych statystycznych za 2013 rok, eksport do Turcji sytuował ją na 19 pozycji, a import uplasował ten kraj na 20 miejscu. W tym roku Polska i Turcja obchodzą 600 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.