"Niedyskrecje na temat przyszłych inwestycji FIAT-a w Polsce są niekonkretne" - tak kierownictwo włosko-amerykańskiego koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) skomentowało wiadomość podaną przez polski rząd o gotowości zainwestowania w naszym kraju sumy 2 miliardy 360 milionów złotych.

Fiat przypomina, że 6 maja tego roku zapowiedział pięcioletni plan inwestycji na skalę globalną, nie podał jednak wtedy żadnych szczegółów na temat poszczególnych krajów, w których znajdują się jego zakłady. Szczegóły na temat rzekomych inwestycji w Polsce, o których mówią media - czytamy w komunikacie - nie mogą powołać się na żadne konkrety w zakresie strategii koncernu.

Informacje o planach inwestycyjnych, jakie będą realizowane w poszczególnych krajach, podane zostaną do wiadomości w odpowiednim momencie wraz z decyzjami o charakterze produkcyjnym, jakie koncern zamierza przedsięwziąć. Po szóstym maja ujawniono jedynie, że we Włoszech wzrośnie produkcja samochodów marki Alfa Romeo, głównie z myślą o rynku amerykańskim, natomiast marka Lancia obecna będzie już tylko na rynku włoskim. Jedynym autem tej marki jest w tej chwili model Ypsilon, produkowany w Tychach.