Auchan i Metro dokonały sfinalizowania transakcji, w wyniku której nastąpi integracja sklepów Real w Polsce, podał Auchan. Jest to ostatni etap umowy wstępnej uzgodnionej 30 listopada 2012 r.

"Umowa finalizująca integrację sklepów Real w Polsce została podpisana 6 lutego 2014 roku. Przewiduje ona integrację warunkową 57 hipermarketów Real w Polsce, zgodnie z decyzją prezes UOKiK z dnia 21 stycznia br. W wyniku integracji dwóch przedsiębiorstw, docelowo Auchan będzie zarządzać w Polsce 78 hipermarketami, tworząc ponad 20 tys. miejsc pracy"- czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że zmiana szyldów sklepów Real na Auchan w Polsce odbędzie się stopniowo. Szybkość integracji hipermarketów Real zostanie przeprowadzona równolegle z procesem negocjacji czynszów z właścicielami galerii.

"Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce z dnia 21 stycznia 2014, Auchan Polska zobowiązana jest do wyzbycia się praw do 8 hipermarketów Real w Polsce" - czytamy dalej.

W grudniu 2012 r. Grupa Auchan podała, że kupi od Metro Group 91 hipermarketów Real oraz 13 galerii handlowych w Polsce, w Rumunii, w Rosji i na Ukrainie. Wartość transakcji wyniesie 1,1 mld euro.

Auchan Polska jest kontrolowana przez Groupe Auchan. Posiada 28 sklepów pod marką Auchan, kontroluje również spółkę Elea Polska, właściciela sieci sklepów Simply Market. Spółka Real należy do międzynarodowego koncernu handlowego - Grupy Metro, działającego w 30 krajach Europy i Azji Wschodniej.