Pokłosie przegranej z PGP: Poczta Polska zwolni kilka tysięcy osób

03.02.2014, 10:12; Aktualizacja: 03.02.2014, 12:24
Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

"Nie jestem Harrym Potterem, aby w ciągu trzech tygodni zasypać dziurę 290 mln złotych. Kilka tysięcy osób może stracić pracę" - informuje na łamach Bloomberg Businessweek prezes Poczty Polskiej, Jerzy Jóźkowiak. Zapewnia jednak, że PP robi wszystko, aby tak się nie stało.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • ?(2014-03-19 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    A ile Hary Poter zarabia? To kasa z czarów?

    Odpowiedz
  • Henryk(2014-03-08 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    "NIe jestem Harrym Potterem" tu nie trzeba czarów niech zarząd i cały menagment i ich rodziny oddadzą z bajońskich pensji parę złotych albo część zwolnić bo to oni ponoszą odpowiedzialność za przegrany przetarg i bedzie ok. A tak jak zwykle dostaną najsłabsi...

    Odpowiedz
  • jagus(2014-03-01 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    zwolnienia są,ale nikt z kierownikow stołka nie straci tylko listonosze,robią redukcje rejonów,i mają w nosi że doręczyciele już teraz zasówają po12 godzin,przecież to nie ludzie tylko robole,im czas wolny nia jest potrzebny,ktoś przecież musi na reszte urzędu zarobić,a kierowników i tak zostanie po dwóch na jednym stanowisku

    Odpowiedz
  • Mirek(2014-02-22 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta Polska ma już sposób na załatanie dziury.
    Zwolnienie 14 000 pracowników.

    Odpowiedz
  • portokales(2014-02-17 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    I to właśnie mnie wkurza. Nieudacznik "prezes" szantażuje społeczeństwo - że z publicznej prawie instytucji będą zwolnienia - i napuszcza na firmę która wygrała. A gdyby prywatna spółka przegrała? Takie są prawa rynku panie psudo-prezesie. to pan powinien być zwolniony jako nieudolny maganer. A w Japonii to byłaby sprawa honoru aby samemu się zwolnić.

    Odpowiedz
  • 126p(2014-02-03 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Panie prezesie Poczty Polskiej a czyja to wina że PP przegrała przetarg z PGP?bo chyba nie tych pracowników PP którzy będą zwalniani?
    Czyli zwolnieni powinni być ludzie opowiedzialni za niszczenie Poczty Polskiej,czyli sama góra,bankierzy,menedżerowie itd!!!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-02-03 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś to miejsce , dla poczty niemieckiej , trzeba zrobić .

    Odpowiedz
  • wyboeca(2014-02-03 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    do komandora. a jak myślisz kto założył PGP ?

    Odpowiedz
  • aga(2014-02-03 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nepotyzm w Poczie Polskiej jest niewyobrażalny, pracownikow traktuje się ja śmieci, jak jest potrzeba aby dać pracę swojemu to się daje a pracownik który dotychczas zajmował to stanowisku o niczym nie wie.Wyglada to tak że jeden stołek - etat a dwóch pracowników. Nie ma chętnych - odpowiedzialnych aby problem rozwiazać. Pracownik problem musi rozwiązać sam i nie ma wyjścia musi odejść z pracy.Mozemy iśc do sądu i tam spędzać kolejne godziny z tzw. kadrą kierowniczą, która już nic dla ciebie nie znaczy,dla której nie masz już nawet odrobiny szacunku.Tak więc kadra kierownicza ma ogromne problemy z wypełnianiem swoich obowiazków .

    Odpowiedz
  • komandor(2014-02-03 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    a prezesem Poczty Polskiej nie jest przypadkiem Ireneusz Piecuch ,syn gen. LWP Henryka Piecucha?

    Odpowiedz
  • 321(2014-02-03 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem zwolennikiem poczty Polskiej. Kiedyś mój ojciec był tam doręczycielem (lata 80-te). Mimo obskurnej bazy i niewykształconych ludzi był to URZĄD. Teraz to są panie obrażone na klienta, mające problemy z wypełnianiem swych obowiązków. Nepotyzm w tej chwili (w/g rozmów ze znajomymi) jest tam przerażający. Myślę, że ta przegrana wymiecie część kadry kierowniczej - tak dotąd pewnej swoich stołków. Zasłużyli sobie na to.

    Odpowiedz
  • kwakwa(2014-02-03 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze,niech bestia zdycha

    Odpowiedz