Tablet dla każdego kuriera. W tym tygodniu rozpoczną się testy nowego systemu informatycznego, który ma poprawić współpracę Polskiej Grupy Pocztowej oraz wymiaru sprawiedliwości.

Prezes PGP Leszek Żebrowski informuje, że jego firma odbyła już rozmowy z przedstawicielami sądu apelacyjnego we Wrocławiu, którzy reprezentują sądownictwo. Na wyposażenie kurierów i koordynację systemów informatycznych Grupa przeznaczy kilka milionów złotych.

W przyszłym tygodniu w Białymstoku firma rozpocznie testy systemu informatycznego. Kurier, który z przesyłką sądową pójdzie do odbiorcy będzie miał ze sobą tablet. Wystarczy podpisać tak zwaną zwrotkę na tablecie, żeby informacja na ten temat dotarła do wymiaru sprawiedliwości. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy nowy system wejdzie w życie.

Prace nad podobnym rozwiązaniem prowadziła wcześniej Poczta Polska.

Z początkiem roku Polska Grupa Pocztowa przejęła obsługę korespondencji z sądów i prokuratur. Kontrakt wart około 500 milionów złotych będzie obowiązywał przez dwa lata. Sprawę tego przetargu bada już prokuratura. Polską Grupę Pocztową kontroluje też UKE.