Pocztowa wojna: PGP i InPost tłumaczą się z zamieszania. 306 reklamacji na doręczanie przesyłek

autor: Jakub Kapiszewski, Anna Krzyżanowska, Damian Furmańczyk30.01.2014, 07:00; Aktualizacja: 30.01.2014, 08:19
poczta-listy

Po zmianie zasad doręczeń przesyłek sądowych i prokuratorskich zapytaliśmy Polską Grupę Pocztową i spółkę InPost, czy prowadzą badania jakości swoich usług.źródło: ShutterStock

Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych i zachowania tajemnicy pocztowej – zapewniają PGP i InPost. Trasy, jakimi się poruszają, są monitorowane, a przesyłki ubezpieczone

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Raf(2014-01-30 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    "Odnośnie do bezpieczeństwa samych placówek operator deklaruje, że objęte są monitoringiem, a także ubezpieczone (...)"

    Niestety akta z postępowania sądowego / przygotowawczego to nie płyta dvd, którą w przypadku zaginięcia można z kwoty gwarancyjnej odkupić. Odtworzenie kilkutomowych akt trwa, a czasem jest w części niemożliwe. To nie jest kwestia pieniędzy.
    Specyfika przesyłek sądowych jest inna, gdyż w przeciwieństwie do korespndecji np. przedsiębiorców, nie jest obarczona przymusem opartym na władztwie organu, który może chociażby zarządzić zatrzymanie i doprowadzenie danej osoby.
    Na Pocztę Polską także wielokrotnie narzekałem, ale przez kilka lat mojej pracy z powodu uchybienia operatora pocztowego liczbę spraw, które wypadły z wokandy oszacuję na kilka. Natomiast od początku roku spadły już 2, a na akta postępowania z innego sądu, ażeby wydać wyrok łączny, jeszcze się nie doczekałem...

    Odpowiedz
  • sara.an(2014-01-31 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    ten cały in post to jedno wielkie nieporozumienie!!!od tego miesiąca przejeli dostarczanie świadczeń rodzinnych.pieniądze zgodnie z decyzją zawsze dostawałam do 25 każdego miesiąca.w tym miesiącu nikt nie wiedział co się stało z moimi pieniędzmi,dzisiaj dopiero dostarczył listonosz z poczty.Sprubójcie nie zapłacić jakiegoś rachunku w terminie to wam dokopią odsetki za każdy dzień zwłoki.To jasię pytam gdzie są moje odsetki za każdy dzień zwłoki między 25 a 31 stycznia!!!chamstwo w państwie

    Odpowiedz
  • Pio(2014-02-09 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    to wina sadow nikogo innego u nich wszystko nie tak albo u tych co podawali swoje adresy sam bylem swiadkiem ze po zajechaniu pod podana miejscowosc takieko lokalu niebylo i taka osoba tam nigdy niemieszkala co sie okazalo to byla ulica w miescie polozona o okolo 10 kilometrow od podanego adresu na liscie to co ci co doreczaja maja kazdego znac i o kazdym wiedziec gdzie mieszka jesli jest podany dokladny i poprawny adres to ten list dojdzie w 100 % a tymbardziej jesli list niebedzie przetrzymywany w sadzie to dojdzie do adresata na 2 dzien

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-02-04 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    rozwiązać tę skandaliczną umowę w cholerę! to farsa!
    większej żenady nie da się już wymyśleć!!!

    Odpowiedz
  • wiki(2014-02-04 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przesylka z sadu odebrana 11.01.14 ,potwierdzenie z inpostu.do dnia rozprawy tj.4.02.14 nie dotarło do miejsca nadania/sad/,Rezultat sprawa odroczona 2m-ce, Nie mam słow ,zeby określic sposób dzialłania Inpostu ,kogo obciazyc kosztami ,za koszty adwokackie?

    Odpowiedz
  • Basia(2014-02-05 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Remont w punkcie In Postu w końcu się skończył i po 5 dniach odebrałam list z sądu. Jednak jestem oburzona tym, że pracownik Skoku Stefczyka w którym znajduje się punkt In Postu szukał mojego listu w reklamówce Hebe. Tak, tak wlaśnie przechowuje się listy sądowe w In Poście. To skandal!!!

    Odpowiedz
  • wiki(2014-02-04 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Przesylka z sadu odebrana 11.01.14 ,potwierdzenie z inpostu.do dnia rozprawy tj.4.02.14 nie dotarło do miejsca nadania/sad/,Rezultat sprawa odroczona 2m-ce, Nie mam słow ,zeby określic sposób dzialłania Inpostu

    Odpowiedz
  • Basia(2014-02-04 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    To skandal co się dzieje z In Postem. Pracownik tej szemranej firmy nie dostarczył mi przesyłki z sądu do domu tylko zostawił awizo w skrzynce pocztowej. ( tego dnia nie wychodziłam w ogóle z domu).Na awizo był stempel gdzie mam odebrać list. Nie mogłam znależć punktu odbioru przesyłki, ale kiedy udało mi się to zrobić okazało się ,że w tym punkcie jest właśnie remont, który potrwa do następnego dnia i rano już będzie czynny. Następnego dnia poszłam rano a tu znowu remont. Jestem wściekła bo mieszkam na drugim końcu miasta , pogoda straszna, ślisko a ja kursuję jak kretyn od punktu do domu i z domu do punktu. Na awizo mogła przecież być informacja o remoncie. Nikogo to nie obchodzi. Na poczcie nigdy nie było problemu. To skandal żeby przesyłki z Sądu docierały albo i nie do odbiorcy. Właśnie, nie jestem pewna czy tę przesyłkę jeszcze odbiorę. Jutro znów muszę przejść całe miasto i zobaczymy czy się uda. Zróbcie z tym coś. Tak nie może być!!!

    Odpowiedz
  • łoś(2014-02-03 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    A ja w po godz. 17 w niedzielę 02.luytsgo otrzymałem 2 przesyłki z INPOST. SUPER. TYLKO że wysłane były 20 stycznia a termin płatności rachunków minął 28 stycznia. kto zapłaci odsetki za tą niezwykłą solidność? Zapewne nie INPOST ani ci którzy ich tak chwalą. energetyka też nie odpuści, choć to oni sobie wybrali takiego ,,listonosza" gratulacje. a kliencie sponsoruj cwaniaczków.ty

    Odpowiedz
  • pm(2014-02-04 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ile jeszcze musimy słychać tych bzdur? Brzóski, Żebrowskie i inne Trojany w pasiak, a umowę rozwiązać. Warunki wykonywania usługi rozpisanej w przetargu winny być spelnione od pierwszego dnia realizacji kontraktu. Na realizacje alternaywnych niskobudżetowych pomysłów biznesowych niech ci panowie wybiorą jakiś mały kraj afrykański, a jak już się dorobią, to zorganizują sieć pocztową z prawdziwego zdarzenia w Polsce i zrobią konkurencję poczcie w Polsce. GPSy, monitoringi, tablety...Doręczyciele nie mają toreb i latają z reklamówkami.Ile można tych cwaniaczków jeszcze słuchać?

    Odpowiedz
  • Teresa(2014-03-27 06:45) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze,że ktoś otrzyma awizo z In Postu bo w Suwałkach nie awizują tylko wstawia panienka daty z sufitu,że awizowała i w dniu rozprawy zwraca do sądu,moja babcia widziała,że ona dzwoniła do sąsiadki ale awizo nie wrzuciła do skrzynki tylko poszła dalej,nie ma gdzie złożyć skargi,oddziiał nie podaje adresu jednostki nadrzędnej,sądy zawalone zwrotami jak nigdy wcześcniej,co robić z nie odpowiedizialnymi i bez wyobraźni pracownikami In Postu

    Odpowiedz
  • Gregor(2014-03-26 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    A jak zmienić adres doręczeń w InPost? Wirtualna pani tego nie wie ale wie że wirtualnego s_eksu nie uprawia.

    Odpowiedz
  • agnes(2014-03-26 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta Polska naprzyjmowała ********* którym wydawało się że zrewolucjonizują świat a tak naprawdę to poślą tysiące uczciwych pocztowców na bruk i jeszcze wezmą za to pieniądze. To są kombinatorzy i złodzieje w garniturach.

    Odpowiedz
  • kodpaskowy(2014-01-31 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj o 21:00 znalazłam na mojej klatce schodowej ok. 50 niedoręczony przesyłek (banki, operatorzy telefoniczni itp) ze stemplami Inpost i PGP. Wszystkei przesyłki to domy z mojej ulicy. Chciałabym gdzieś nagłośnić tę sprawę, dlatego, że w przyszłości może to spotkać moje przesyłki. Poproszę o rady.

    Odpowiedz
  • kaz(2014-01-30 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    witam nawet zwykła poczte wynosi juz inna poczta speedmail bo tamte dwie firmy nie dały sebie rady zaległosci z grudnia a polecone od stycznie leza w siedzibie zakryte gazetami wytarczy pojechac i sie spytac

    Odpowiedz
  • Sonia(2014-01-30 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    dziwne ,że o pomyłkach Poczty nigdzie nie pisano...ktoś w tym musi węszyc interes,,,trzymam kciuki za PGP

    Odpowiedz
  • warszawianka(2014-01-30 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    W zeszłym tygodniu dostałam pismo polecone za potwierdzeniem odbioru z Sądu (opinia biegłego i wezwanie do ustosunkowania się do niej w terminie 14 dni pod rygorem uznania, że się z nią zgadzam). Obecnie przebywam za granicą. Pismo odebrała moja mama. Była cały czas w domu, listonosz nie zadzwonił domofonem, tylko od razu wrzucił awizo, jednak z datą z przed paru dni(!) oraz złym adresem kiosku w którym można było je odebrać (zgadzała się nazwa ulicy ale nie numer). Na szczęście mamie udało się znaleźć właściwy kiosk. Listy leżały w pudełku, które wyglądało jak zwykłe pudełko po butach, ot tak sobie. Pani nie chciała wydać pisma mojej mamie, która miała notarialne upoważnienie z grudnia 2013r. na m.in. odbiór korespondencji. Po długich negocjacjach w końcu pismo odebrała.
    W tym przypadku wszystko dobrze się skończyło ale wiadomo, że pismo polecone nieodebrane uważa się za dostarczone dlatego uważam, że taka obsługa jest skandaliczna. Na forach internetowych jest pełno opinii ludzi z podobnymi problemami. Złe daty w awizo, daleko do punktów odbioru. Wg doniesień prasowych jeden punkt odbioru znajduje się w sex-shopie, inne w kioskach, warzywniakach itp. Listy nie są odpowiednio zabezpieczone. Podobno pracownik Poczty Polskiej musiał być niekarany i przejść szkolenie z ochrony danych osobowych a tu nagle listy polecone wydają sprzedawcy, nie urzędnicy. Jestem przerażona, że tak poważna korespondencja z sądów i prokuratur jest dostarczana w taki nieodpowiedzialny i niechlujny sposób.

    Odpowiedz
  • Al(2014-01-30 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Może jest trochę zamieszanie ale przynajmniej mamy koniec monopolu. Za 2 mc wszystko się unormuje i nikt nie będzie o tym rozmawiał. A jak list sądowy przez pocztę szedł 2 tygodnie to nikt nic nie mówił...

    Odpowiedz
  • joanna(2014-01-30 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    dziś odebrałam pzresyłkę sądową z terminem rozprawy, która odbyła się ...2 dni temu!!! SKANDAL...!!! znów czeka mnie ponowne bieganie i załatwianie kolejnego terminu rozprawy!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-01-30 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie można uzyskać informację o punktach odbioru przesyłek awizowanych w Warszawie.

    Odpowiedz