Wejście na GPW pozostaje dla Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne (STS) kierunkiem strategicznym, ale termin oferty uzależniony jest od ewentualnych, korzystnych dla branży, zmian w ustawie hazardowej, poinformował agencję ISBnews prezes STS Mateusz Juroszek.

"Giełda jest dla STS kierunkiem strategicznym i cały czas nasza strategia jest podporządkowana przygotowywaniu spółki do oferty publicznej i debiutu na GPW. Tworzymy strukturę holdingową i cały czas optymalizujemy nasz biznes. Jednak termin ewentualnej oferty jest uzależniony od ewentualnych zmian w ustawie hazardowej" - powiedział ISBnews Juroszek.

Zaznaczył, że jest pewien, iż w sytuacji korzystnych zmian legislacyjnych STS stałby się atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów giełdowych.

"Jesteśmy firmą, która nie podlega cyklom koniunkturalnym. Nasi klienci zawsze obstawiają swoje ulubione wydarzenia sportowe. Możemy być bardzo dobrą spółką dywidendową, gdyż nie musimy ponosić istotnych nakładów inwestycyjnych" - dodał prezes STS.

Star-Typ Sport powstała w 1997 roku. Posiada ponad 380 punktów przyjmowania zakładów w całej Polsce.

Według uczestników zorganizowanej wczoraj przez agencję ISBnews debaty eksperckiej, blokowanie stron internetowych nielegalnych zakładów bukmacherskich jako pierwszy ruch i wyodrębnienie regulacji dotyczących tej branży z ustawy o grach hazardowych jako drugi ruch pozwolą na powrót strumienia środków finansowych od sponsorów do polskiego sportu. Oznaczałoby to korzyści finansowe w postaci m.in. zwiększonych wpływów do budżetu państwa z podatków (nawet po postulowanym obniżeniu stawki - dzięki efektowi skali) oraz z tytułu oszczędności, wynikających z poprawy stanu zdrowia społeczeństwa.