Brytyjski operator kinowy Cineworld Group jest bliski sfinalizowania fuzji o wartości 900 mln GBP z Cinema City International - ma ogłosić tę transakcję w piątek, wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Sky News.

"Sky News może ogłosić, że Cineworld Group ogłosi już w piątek, że uzgodnił połączenie z Cinema City International (CCI), które posiada kina w siedmiu krajach, w tym w Czechach, na Węgrzech i w Izraelu" - czytamy w serwisie.

Według źródeł Sky News, transakcja zostanie przedstawiona jako fuzja równorzędnych partnerów, choć kapitalizacja rynkowa Cineworld jest o ok. 80% większa nić Cinema City.

"Źródło dodało, że pod względem prawnym transakcja będzie przejęciem CCI przez Cineworld" - czytamy dalej.

Sky News podał, że przedstawiciele Cineworld odmówili komentarza do tej sprawy.

Cineworld jest największym operatorem kinowym w Wielkiej Brytanii pod względem udziałów rynkowych, choć pod względem liczby multipleksów ustępuje Odeon UCI Cinema Group.

Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael)