O prywatyzacji Lasów Państwowych nie ma mowy. Premier Donald Tusk oświadczył, że rządowa propozycja wprowadzenia 2-procentowej daniny od Lasów Państwowych na rzecz państwa, nie zagrozi sytuacji tej jednostki.

Szef rządu odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że danina uderzy w osoby, dla których lasy są "uzupełnieniem skromnych budżetów". Premier Tusk jednoznacznie stwierdził, że rząd nie dąży do prywatyzacji Lasów Państwowych.

"Po raz kolejny w ustach Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się kłamstwa i insynuacje jakoby był to przemyślany sposób na niedługą prywatyzację Lasów Państwowych, rządzimy 6 lat i nigdy nikomu do głowy taki pomysł nie przyszedł" - stwierdził Donald Tusk

W tym i w przyszłym roku z kont Lasów do budżetu państwa ma trafić po 800 milionów złotych. Większość tych środków - po 650 milionów w 2014 i 2015 roku - zasili program budowy dróg lokalnych. Od 2016 roku będzie obowiązywać stała danina Lasów Państwowych na rzecz państwa w wysokości 2 procent ich dochodów.