Prezes NBP chwali nowego ministra finansów i czeka na jego pierwsze decyzje. Marek Belka uważa, że Mateusz Szczurek jest dobrze przygotowany do zarządzania polskimi finansami publicznymi.

Szef polskiego banku centralnego, uczestniczący w Kongresie Ekonomistów Polskich w Warszawie podkreślił, że nowy minister finansów ma bardzo dobre wykształcenie i doskonale rozumie gospodarkę. Marek Belka nie obawia się o umiejętności zarządzania polskimi finansami publicznymi, którymi dysponuje nowy minister. W opinii prezesa NBP Mateusz Szczurek musi jednak pokazać umiejętności menedżerskie w zarządzaniu Ministerstwem Finansów.

Mateusz Szczurek objął resort finansów z rąk Jacka Rostowskiego. Zmiany zaszły także w kierownictwie innych ministerstw. Maciej Grabowski zajął stanowisko ministra środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska - edukacji narodowej, Andrzej Biernat - sportu. Elżbieta Bieńkowska objęła nowy resort, powstały z połączenia rozwoju regionalnego z transportem i odebrała nominację na wicepremiera.