Szczurek: Należy uszczelnić system podatkowy i ułatwić życie firmom. Nowa ordynacja w ciągu dwóch lat

autor: Łukasz Wilkowicz25.11.2013, 07:10; Aktualizacja: 25.11.2013, 09:10
Mateusz Szczurek  - fot. Wojciech Górski

Mateusz Szczurek, kandydat na ministra finansówźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojciech Górski

Wchodząc do strefy euro, musimy zagwarantować sobie pewną swobodę, jeśli chodzi o politykę regulacyjną w odniesieniu do sektora finansowego, która mogłaby łagodzić zbyt szybki wzrost kredytu - mówi w rozmowie z "DGP" nowy minister finansów Mateusz Szczurek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • BAQSIOR(2013-11-25 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czy sensownym, ale innym rozwiązaniem jest jeszcze pójście drogą Panów generałów Franco i Pinocheta... I wtedy Pana deficyt był by momentalnie zlikwidowany... Zresztą nie tylko deficyt, Panie ministrze Szczurek.

    Odpowiedz
  • do szczura(2013-11-25 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia?
    Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • do szczura(2013-11-25 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    no szczurek... do roboty.. na co czekasz... na razie tylko obiecujesz jak twój pan

    Odpowiedz
  • genek-hydrałlik dyplomowany(2013-11-25 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    panie szczurek- na uszczelnianiu to ja się znam lepiej (z całym szacunem) bo jezdem hydraulik dyplomowany.
    Ale -tak szczerze - to PO-wiem krutko- ten malinowski co mieszka przy ulicy
    im. Kaczyńskiego to wykonuje usługi dla ludzkości nielegalnie i taniej ode mnie
    ostatnio przepchał mószle klozetową z dolnym odpływem jednej wdowie za 10 zeta.
    A ta wdowa to mu nawet nie zapłaciła gotówkom tylko własny ciałem.
    I tak jest w całej Polsce Ludowej- Nie take Polskę walczyłem...

    Odpowiedz
  • haha(2013-11-25 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    a coście robili przez ostatnie 6 lat oszuści z PO?

    Odpowiedz
  • bb(2013-11-25 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ehhh...
    1. Zły system, nie wpłynie na "dużo łatwiejszą współpracę z urzędem skarbowym."

    2. "dzieje się tak, że ściągalność podatków nadzwyczajnie mocno spada w czasie pogorszenia koniunktury, albo nasila się – niezależny od koniunktury – proces omijania płacenia podatków, przede wszystkim VAT"

    - jak jest bieda, to przedsiębiorca nie zapłaci, bo nie ma z czego. A jak system jest skonstruowany, że jak się wie jak i ma na to kasę, to można system obejść, to wpływów nie będzie.

    3. "Wyższa konsumpcja poprawi dochody budżetowe"

    Dochody podatkowe jak już.

    4. wycofać z pomysłu dot. OFE nie może bo skąd weźmie na przeżycie "do pierwszego".

    Ale w sumie co to wszystko figuranta z banku obchodzi...

    Odpowiedz
  • aaaa(2013-11-25 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ordynacja może jest przestarzała, ale czy nie należałoby raczej zacząć od zmiany przepisów materialnych, w którtych aż się roi od absurdów i zapisów bełkotliwych, przez nikogo już chyba nie rozumianych?

    Odpowiedz