Głazjew podkreślił, że Rosja planuje zaoferować Ukrainie projekty, które "pozwolą znacznie poprawić stan gospodarki tego kraju, zdywersyfikować ją, oprzeć na nauce i uczynić stabilną".

"W dziedzinie energii jądrowej są plany uruchomienia na Ukrainie potężnej produkcji opartej na podstawie zamkniętego cyklu paliwowego dla energetyki jądrowej . Kraj będzie w stanie wyprodukować pręty paliwowe dla elektrowni jądrowych z wykorzystaniem rosyjskich technologii " - powiedział Głazjew.

Głazjew powiedział również, że Rosja może poszerzyć współpracę z Ukrainą w technologii kosmicznej, energii atomowej i sektora lotniczego - Rosja i Ukraina mogłyby wspólnie produkować samoloty Antonow.

W sierpniu Głazjew ostrzegł, że umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską będzie dla Ukrainy "samobójstwem", ponieważ spowoduje trwałe zaostrzenie procedur celnych dla ukraińskich towarów sprowadzanych do Rosji. Po upadku Związku Radzieckiego między Ukrainą i Rosją wielokrotnie dochodziło do zatargów handlowych na tle politycznym.

Umowa stowarzyszeniowa ma pogłębić integrację gospodarczej między Ukrainą a Unią Europejską. Ma zastąpić układ o partnerstwie i współpracy z 1998 roku, który jest podstawą stosunków dwustronnych.