Kurs akcji spółki Peixin International Group N.V. wzrósł na dzisiejszym debiucie na GPW o 10,6% do 17,7 zł. Kurs odniesienia wynosił 16,0 zł.

Peixin, pierwsza chińska spółka notowana na GPW, sprzedał w ofercie 1 mln akcji po cenie emisyjnej na poziomie 16 zł za akcję. Inwestorzy indywidualni objęli 200 tys. akcji oferowanych. Wartość oferty sięgnęła 16 mln zł.

Do obrotu zostało dopuszczonych 13 mln akcji.

W środę, przed godz. 10-tą kurs akcji wynosił 18,7 zł i rósł o 16,9%.

Peixin International Group N.V. to spółka holdingowa powołana w celu dopuszczenia do obrotu zlokalizowanego w Chinach producenta maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych codziennego użytku.

Grupa sprzedaje swoje produkty pod marką "Peixin". Dzielą się one na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny.

Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Do 2016 r. Peixin planuje otwarcie dwóch nowych fabryk, które mają ponad trzykrotnie podwyższyć zdolności produkcyjne grupy.

Całkowita wartość programu inwestycyjnego Peixin szacowana jest na 60 mln euro. Środki pozyskane z pierwszej oferty publicznej będą w całości przeznaczone na sfinansowanie inwestycji w ramach założonego plany, przypadających na nadchodzący rok. Pozostała część programu inwestycyjnego zostanie sfinansowana z bieżących zysków oraz dodatkowego finansowania, które zostanie pozyskane w przewidywalnej przyszłości